Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rūjienieši neapmierināti ar novadu iedalījumu

Rūjienieši neapmierināti ar novadu iedalījumu

Piedāvātā jaunā Latvijas novadu karte vairākās vietvarās raisījusi neizpratni – kādēļ robežas novilktas tieši tā. Par jauno novadu iedalījumu nepatīkami pārsteigti ir iedzīvotāji Rūjienas novadā. Vēsturiski šī teritorija ir saistīta ar Valmieru, taču jaunajā kartē iezīmēta vienā novadā ar Valku.

Pirms 2009. gada īstenotāts teritoriālās reformas Rūjiena ietilpa Valmieras rajonā, tādēļ, lai saņemtu dažādus pakalpojumus, strādātu un arī iepirktos, rūjienieši ieraduši doties uz Valmieru. Jaunā novadu karte paredz, ka nākotnē Rūjienas novads apvienojas ar Naukšēnu un Valkas novadiem un par attīstības centru kļūst Valka. Rūjienas iedzīvotāji gan šo karti zīmētu citādāk un kā centru vēlētos Valmieru.

Viens no pašvaldību uzdevumiem pēc reformas būtu pārskatīt sabiedriskā transporta tīklu novadā, lai iedzīvotāji ērti varētu nokļūt attīstības centrā. Rūjienieši stāsta - šobrīd autobusi uz Valmieru esot pilni, bet Valkas virzienā dodoties vien daži pasažieri.

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins nenoliedz, ka pierobežā varētu veidot Ziemeļvidzemes novadu. Taču velkot robežas, vērā vajadzētu ņemt iedzīvotāju pārvietošanās ieradumus, kā arī civilās aizsardzības plānu, kas Rūjienai tapis kopā ar Valmieru.

"No Kārķiem līdz Mazsalacai, ja mēs vienotos, tad mēs tuvotos tiem 11 tūkstošiem, bet tad mēs iebraucam tajā mākslīgi veidotā Valkas novadā. Kur tad Valkai palikt? Tur kur viņa ir, Valkas rajons ar Smilteni, ar attīstības centru, un Smiltene tad apkalpo arī Valku. Bet tas nav iespējams personīgu ambīciju [dēļ], un realitātē Valka, Valga ir pilsēta divās valstīs. Viņa ir tādā īpašā situācijā, tad varbūt vajag speciālo statusu," pauda Gladkins.

Priekšsēdētājs gatavs aizstāvēt rūjieniešu intereses un cīnīties, lai kartē iezīmētās novada robežas mainītu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti