Dienas ziņas

Saldū sacenšas profesionāli būvnieki

Dienas ziņas

Piena lopkopji prognozē grūtu gadu

Rūjienas novadā apvieno vairākas skolas

Rūjienas novadā apvieno vairākas skolas

Rūjienas novadā sākta izglītības iestāžu reorganizācija. Vilpulkas sākumskola un Jeru pamatskola no nākamā mācību gada tiks pievienotas Rūjienas vidusskolai. Jau tiek veidots konkrēts darbības modelis. Varianti un viedokļi, kādam tam vajadzētu būt, ir vairāki, taču skaidrs, ka abas lauku skoliņas pašas par sevi ilgi pastāvēt vairs nevarētu.

Otrdien Rūjienas pašvaldībā pirmo reizi tikās darba grupa, kas lems, kā nākamajā mācību gadā organizēt darbu Rūjienas vidusskolā un tai pievienotajās Jeru un Vilpulkas skolās. Pagaidām izskanējuši dažādi varianti un arī ilgās diskusijas pirmajā darba grupas sanāksmē skaidrību par nākotni neviesa.

„Varētu saglabāties Jeru pamatskola, tā būtu kā Rūjienas vidusskolas trešais klašu komplekts, tātad C klase. Varētu būt tā, ka sākumskola ir Rūjienas sākumskolā un no 5. līdz 9. tur, varētu būt arī tā un izskatās, ka tas būs visoptimālākais, ka visi bērni tomēr ir Rūjienā,” saka Rūjienas vidusskolas direktors Vidars Zviedris.

Arī Jeru pamatskolas pedagogi vairāk sliecas piekrist variantam, kad visa skola pārceļas uz Rūjienu, protams, ar cerību, ka visiem tur atradīsies darbs. Pašlaik skaitļi neiepriecina. Vilpulkas sākumskolā nākamgad 1. klasē mācības varētu uzsākt tikai viens bērns, Jeros pat tikai šī mācību gada laikā skolēnu skaits sarucis no 105 līdz 95. Nākamajā mācību gadā bērnu būs vēl vismaz par 10 mazāk.

„Ja mēs vēl skatāmies šo līkni uz priekšu trīs, četrus un pat piecus gadus, tad nākamajā gadā, piemēram, pirmklasnieki ir tikai trīs, aiznākamajā gadā pirmklasnieki ir tikai pieci, un līdz ar to skolēnu skaits samazinās piecu gadu laikā līdz pat 35 bērniem,” norāda Jeru pamatskolas direktore Ilze Leska.

Pašlaik gan skaidru lēmumu pieņemt traucē arī neziņa par to, kāds tad īsti nākamgad būs pedagogu atalgojuma modelis. Ja spēkā stāsies ministrijas solītais, kad naudu vairs nesadalīs pašvaldības, vieglāk būs izdzīvot, esot vienai lielai skolai. „Naudiņa nāks tieši pa tiešo uz skolu, nevis vairs mēs varēsim aizņemties no Rūjienas vidusskolas, kā esam darījuši visu laiku. Tad mēs ar savu finansējumu protams, nevaram uzturēt skolu ar 9,1 slodzi uz šo mazo bērnu skaitu,” atzīst Leska.

Nākamnedēļ diskusijas pašvaldībā turpināsies, marta sākumā organizēs Jeru un Vilpulkas skolu vecāku kopsapulci, un gala lēmumu plānots pieņemt līdz aprīļa beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti