Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mazpulcēni tiekas Staļģenē

Rugājos jauna katoļu baznīca

Rugājos atklāta jauna katoļu baznīca

Svētdien Rugājos atklāta jaunā katoļu baznīca. Uz šo pasākumi bija ieradušies ļoti daudz cilvēku no tuvākajiem novadiem, jo Latgalē ne tik bieži tiek būvētas jaunas baznīcas. Lai arī draudze pēdējos gados samazinājusies, vietējie ir pārliecināti, ka baznīca tukša nepaliks. 

Vallija ir Rugāju baznīcas dvēsele. Viņa vairāk nekā piecpadsmit gadus rūpējusies par veco baznīcu. Tīrījusi, likusi puķes vāzēs un lūgusies.  Vecās baznīcas pamatā ir bijusī mācītājmāja, kuru pārbūvēja, sākoties Otrajam pasaules karam. Koka ēkā ziemā bija ļoti auksti, un cilvēki nenāca. Vallija atzīst, ka šķirties no ierastajām telpām tomēr ir mazliet skumji. 

Jauno baznīcu, kas atrodas turpat netālu no vecās, sāka būvēt pirms septiņiem gadiem. Vallija stāsta, ka katoļu Rugājos ir daudz, taču vairums baznīcu apmeklē tikai svētku dienās. 

Viņa cer, ka jaunajā baznīcā būs silti un cilvēki dosies uz to.

Uz jaunās baznīcas atklāšanas pasākumu ieradušies cilvēki no tuvējiem novadiem. Atbraukuši arī tie, kuriem ar Rugāju draudzi ir īpašas saites. 

Anna Medne, kura ir no Rīgas, pastāstīja, ka Rugāju draudze viņai ir ļoti tuva. Rugāju baznīcā arī notikusi viņas laulību ceremonija. Anna uzskata, ka pārmaiņas būs uz labu.

Savukārt pasākuma apmeklētāja Anastasija ieradusies paskatītes, kā notiek jaunās baznīcas atklāšana jeb konsekrācija, jo kaut ko tādu bieži negadoties redzēt.

Konsekrācija nozīmē veltīšana Dievam. Un tā sākas ar to, ka no vecās baznīcas tiek pārnests Vissvētākais sakraments. To dara priesteri ar  Rēzeknes-Aglonas diacēzes bīskapu priekšgalā. Pēc tam, skanot dziesmām, visi kopā dodas iekšā jaunajā dievnamā. 

Bīskaps Jānis Bulis, jautāts, kāpēc tieši Rugājos nepieciešama jauna baznīca, saka, ka tā ir parāda atdošana draudzei. Jauna baznīca Rugājos plānota jau pirms 80 gadiem, bet Latvija tika okupēta, un darbus pabeigt neizdevās. Tagad realizēts iepriekšējo paaudžu sapnis.

Baznīcas celtniecību palīdzēja finansēt Vācijas katoļu draudzes. Šīs nedēļas nogalē, svētdien, tiks konsekrēta arī jaunuzceltā Zilupes Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti