Dienas ziņas

Zemgalē bankomāti tagad visos novados

Dienas ziņas

P.Jonasu ar ovācijām sagaida Kalvenē

Laukos jāsakārto infrastruktūra

Rudzātu pagastā uzbūvē sen gaidīto tiltu pār Ošas upei

Līvānu novada Rudzātu pagastā iedzīvotājiem un Ošas upei piegulošo teritoriju apsaimniekotājiem līdz šim bija apgrūtināta piekļuve saviem īpašumiem. Tagad situācija krasi uzlabojusies – ir uzbūvēts tilts.   

Līvānu novada Rudzātu pagasta Gardriviešos apdzīvotas ir vien pāris māju, bet līdz šim, jau vairākus desmitus gadu, iedzīvotāji otrpus Ošas upei bija gluži kā nošķirti no civilizācijas. Tagad beidzot uzbūvēts tik sen nepieciešamais tilts pāri upei.

 Vietējais iedzīvotājs Ilmārs Petrušķevičs stāstīja, ka iepriekš “ne vetārsts, ne ārsts nevarēja atbraukt, ne kādu materiālu, neko nevarēja atvest, bērni nevar atbraukt ciemos”.

Otrpus upei atrodas aptuveni 450 hektāri ar pļavām, ganībām, apstrādājamiem laukiem un mežiem, kuru apsaimniekošana līdz šim bijusi apgrūtināta. Upe braslas vietā bija pārbraucama vien ar traktortehniku un tikai tad, kad ūdens līmenis bija zems.

SIA “Rudzātis” valdes loceklis Ramiss Aļijevs stāsta, ka iepriekš pie teritorijas “piekļuvām pa visādām apkārtceļiem, kas aizņem krietnu laiku”.

“No degvielas izmaksu pozīcijas viedokļa tas nav dārgākais. Dārgākais lauksaimniekam ir laiks. Ja tu zaudē pusi dienas, lai tiktu līdz īpašumam, kuru apstrādāt, tu zaudē laiku citiem apstrādes darbiem,” saka Aļijevs.

 Rudzātu pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Klibiķe stāsta, ka tagad pār Ošas upi  pagastā ir divi tilti - viens ir Rudzātos pilsētas centrā un otrs ir  Vilcānos, Vilcānu tilts.  

Pēdējo reizi Ošas upe tika tīrīta divdesmitā gadsimta piecdesmito gadu beigās, kad tā tika bagarēta. Netīrītās un aizaugušās ūdens gultnes dēļ vairākkārt applūdušas pieguļošās teritorijas, radot zaudējumus zemniekiem.

Tilta izbūves un upes attīrīšanas projekta kopējās izmaksas ir  1,1 miljons eiro. Projektu īstenoja “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”, piesaistot arī finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti