Rīta intervija

Intervija ar "Pasažieru vilciens" vadītāju Andri Lubānu

Rīta intervija

Bulduru Dārzkopības vidusskolas jaunā direktore Anta Sparinska

Intervija ar Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektori Ritu Rudušu

Ruduša: «Spiediens» nevar kļūt par pamatu, lai atceltu konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Daži sabiedrisko mediju sižeti par kandidātiem konkursā uz Latvijas Televīzijas (LTV) satura valdes locekļa amatu nav uzskatāms kā spiediens, un tā dēļ vien konkursu uz šo amatu nav pamats atcelt. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša.
 

Žurnālisti, vēstot par kandidātiem uz LTV satura valdes locekļa amatu, darījuši savu darbu, teica Ruduša, norādot - daži sižeti par LTV valdes konkursu nav vērtējami kā spiediens, kā to nodēvēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aija Dulevska.

Pēc Rudušas sacītā, žurnālisti seko līdzi izsludinātajam konkursam uz LTV valdes locekļiem, ņemot vērā arī bažas par politiķu vēlmi kontrolēt sabiedriskā medija darbību. Situācija, iespējams, būtu citādāka, ja vien iepriekš nebūtu bijuši mēģinājumi jaukties un kontrolēt sabiedrisko mediju darbu.

Ruduša arī uzsvēra, ka jautājumā par konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu NEPLP nav vienota viedokļa - vismaz publiski tāds nav izskanējis. Viens NEPLP loceklis konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu nodēvējis par spiedienu, cits prasījis atklāt informācijas avotus, bet vēl cits paudis - konkursu nevajag pārtraukt.

Tas, pēc Rudušas domām, neliecina par labu pārvaldības principu ievērošanu, bet drīzāk - par haosu. Turklāt NEPLP locekles prasība atklāt žurnālistei savus avotus norāda uz mediju lietotprasmes līmeni. "Žurnālistam nav jāatklāj savi avoti," uzsvēra Ruduša, norādot - prasība žurnālistei atklāt savus avotus norāda uz nekompetenci.

Ruduša atzīmēja, ka sabiedrisko mediju pārvaldībā, kurā ir arī NEPLP, svarīgs elements ir uzticība, un to var nodrošināt ar labu pārvaldības principu ievērošanu. Sabiedrisko mediju vadības atlases procesam ir jābūt skaidram, balstītam uz caurspīdīguma principiem.

Jau ziņots, ka NEPLP pirmdien, 4.aprīlī, lems, vai izsludināt jaunu konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu. Šāds balsojums tiek organizēts pēc tam, kad sabiedriskajos medijos publiskota informācija par trim kandidātiem uz LTV satura valdes locekļa amatu, ko atsevišķi NEPLP locekļi vērtē kā spiedienu.

Savukārt NEPLP vadītājas vietniece Dace Ķezbere pieprasīja Latvijas Radio žurnālistei, kura vēstīja par kandidātiem uz LTV satura valdes locekļa amatu, atklāt savus avotus, kā arī draudēja ar tiesvedību.

Tāpat vēstīts, ka LTV valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbildēja Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzās 2.aprīlī. Ar LTV vadītāju Belti NEPLP pagarināja līgumu, savukārt pārējos divus locekļus meklēja konkursā. 

Jau ir zināms, ka jaunu konkursu sludinās uz LTV valdes locekļa vietu, kas LTV atbild par finansēm un tehnoloģijām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti