Rudenī plāno sludināt skiču konkursu Neatkarības laukumam Rīgā

Šoruden plānots izsludināt skiču konkursu Neatkarības laukumam Rīgā, ko līdz pērnā gada rudenim pazina kā Jēkaba laukumu.

Starp Krišjāņa Valdemāra ielu un „Arsenāla” izstāžu zāli esošajam laukumam Neatkarības vārdu Saeima piešķīra pēc bijušās Augstākās padomes deputātu ierosinājuma, kuri 1990. gadā nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Vēlāk viņu sašutumu izraisīja tēlnieka Aigara Bikšes ierosme laukumā uzstādīt pieminekli „Gudrajai pensionārei”.

Nesen četri bijušie valsts prezidenti un „4. maija deklarācijas kluba vadītāja” Velta Čebotarenoka vērsās Rīgas domē ar lūgumu informēt par domes plāniem attiecībā uz Neatkarības laukumu.

Oļegs Burovs par Neatkarības laukumu RīgāMāra Rozenberga

Rīga mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) Latvijas Radio pastāstīja, ka laukuma attīstībai plānots sludināt metu konkursu: „Žūrijā es gribētu redzēt Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieku Juri Dambi, varbūt [Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktori] Māru Lāci, jo blakus ir „Arsenāls”, Mākslas akadēmijas pārstāvi, Rīgas pieminekļu padomes vadītāju Ojāru Spārīti, būvvaldes pārstāvi un tā tālāk. Lai profesionāli pārstāvēta žūrija pieņem lēmumu par šī [laukuma] koncepcijas izstrādi. Mēs sagatavosim darba uzdevumu un plānojam konkursu izsludināt šā gada rudenī.

Nākamgad vai vēl pēc gada varam domāt par realizāciju – vai nu pakāpeniski, pa daļām, vai visu uzreiz.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti