Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Rēzeknes novadā konstatēta bīstamā augļkoku slimība - bakteriālā iedega

Ārpus Rīgas

LLKC pārstāvis Māris Narvils par šā gada ražu

Bijušo O. Kalpaka Rudbāržu pamatskolu sākuši apdzīvot jaunsargi

Rudbāržu muižas pilī iekārtojas Kurzemes jaunsargi

Šajās augusta dienās Jaunsardzes un informācijas centra Kurzemes novada struktūrvienības karavīri sākuši apdzīvot bijušo Oskara Kalpaka Rudbāržu pamatskolu. Turpmāk tā būs Kurzemes jaunsargu bāzes vieta. Kā zināms, skola šajā pavasarī tika slēgta nepietiekamā skolēnu skaita dēļ. Skola atradās senajā Rudbāržu pils kompleksā, kur blakus atrodas sporta zāle un sporta laukums, ko savām vajadzībām varēs izmantot jaunsargi.

Līdzās pulkveža Oskara Kalpaka un karavīru fotogrāfijām uz skolas sienām joprojām atrodas arī skolēnu un skolotāju bildes. Emocijas un sajūtas ir divējādas, spriež Druvas jaunsargu instruktors un bijušais Oskara Kalpaka muzeja vadītājs Aivars Tērauds:

„Ir slikti, ka šeit vairs nav skolas. Skola te bija ilgus gadus, zūd infrastruktūra, zūd patriotisma gars, vairs nav jaunās paaudzes, taču ir labi, ka Jaunsardzes centrs pārņems šo skolu, tā vismaz tiks apdzīvota.''

Rudbāržu pagasts un Oskara Kalpaka skola ir vieta, kur sākās Latvijas atbrīvošanas cīņas. Šis fakts ir nozīmīgs un sasaucas ar jaunsargu patriotisko audzināšanu.

Tā ir piemērota vieta Kurzemes jaunsargu štābam, spriež kapteinis, Jaunsardzes informācijas centra 1. novada nodaļas vadītājs Andris Spricis:

„Citu bēda šoreiz ir mūsu ieguvums. Mācīties gribētāju vairs nav, bet pils ir ar vēsturisku nokrāsu. Te ir pirmās Latvijas valsts neatkarības cīņu pats iedīglis, jo tieši no šejienes Kalpaks paveica savos pirmos varoņdarbus.”

Skolā jau ir ieguldīti līdzekļi, lai skolas vidi iekārtotu jaunsargu vajadzībām. Netālu no Rudbāržiem atrodas Skrundas poligons, kas nodrošina sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS).

„Mēs jau sākam te vest savas mantas. Te atradīsies reģionālā noliktava, kur atradīsies viss vajadzīgais jaunsargu ekipējums – formas tērpi, zābaki, teltis, laivas un citas lietas, kas vajadzīgas apmācībai,” Andris Spricis stāsta, kā praktiski skola tiks izmantota un kas tajā atradīsies.

Jaunsargu instruktors no Liepājas Varis Jansons par Kurzemes jaunsargu štāba vietu Rudbāržu pagastā ir gandarīts, jo tā vieglāk mērot ceļu uz kopējām sanākšanām, līdz šim Kurzemes bāzes vieta atradās Talsos, kas nav ģeogrāfiski tik izdevīga visiem.

„Vietai nav ne vainas, te ir vēsturiska vieta, un instruktoriem sanāk tāds kā centrs, vairs nav tik tālu jābrauc. Jaunsargiem tagad brīvlaiks, bet instruktoriem notiek kvalifikācijas celšana kursi, gatavojamies nākamajam mācību gadam,” saka Jansons.

Pilī un tās apkārtnē notiks dažādas nometnes, parkā iecerēts veidot orientēšanās trasi un tiek projektēta arī neliela šautuve. Jāpiebilst, ka te šogad turpināsies ieviestā festivāla ''Via Baltica'' tradīcijas. 22. augustā Rudbāržu pilī iecerēta aktiera Ērika Vilsona monoizrāde „Mana Magadana”, kas atklāj Latvijas vēstures skaudros notikumus caur vienas dzimtas prizmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt