Dienas ziņas

Strenčos protestē pret teritoriālo reformu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rudbāržos būs mūsdienīgs pansionāts

Rudbāržos būs mūsdienīgs pansionāts

Pirms trim gadiem slēgtās Rudbāržu internātpamatskolas ēkās tiek īstenota Latvijā jauna ideja par kopienu centru, kurā senioriem būs iespēja sadarboties ar jauniešiem, iekopt savu nelielu saimniecību un turpināt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Rudbāržu internātpamatskolu - rehabilitācijas centru slēdza 2017. gadā. Tas atradās divās lielās ēkās – viena kā skola būvēta 1872. gadā, savukārt internāta ēka - padomju gados. Līdzās ir plaša teritorija. Kopš slēgšanas domāts, ko iesākt ar tukšajām mājām. Nu idejas sāktas īstenot: sadarbojoties trim partneriem - Skrundas novada pašvaldībai, biedrībai “Ventas krasti”, kā arī atbalsta un izaugsmes centram “Droša skola” -, te taps sociālās aprūpes, rehabilitācijas, izglītības un atpūtas centrs “Rudbārži”.

Vienā ēkā būs pansionāts senioriem, savukārt  otrā – vieta profesionālajai izaugsmei, vasaras  nometnēm un citām aktivitātēm jauniešiem. Tie darbosies kā atsevišķi pakalpojumi, taču būs savstarpēji integrēti, veidojot vēl nebijušu konceptu.

"Organizējot vasarā jauniešiem nometnes, arī seniori, kas dzīvo blakus, var nest savu pienesumu, ja ir mākslinieks, var mācīt zīmēšanu, izmantot senioru radošo potenciālu, kas viņiem ir.  Izdarīt ko tādu, kas līdz šim Latvijā nav bijis," sacīja viens no projekta sadarbības partneriem Viesturs Kleinbergs.

Viņš līdzīgu modeli, kā pēdējo dzīvesvietu senioriem veidot mājīgu un aktīvu, nolūkojis Austrijā. Tā kā ēkas ir plašas, tad tiks veidotas istabiņas, lai senioru ciemiņi pie viņiem varētu paviesoties ilgāku laiku, ne tikai dažas stundas.

"Veidot vairāk kā kopienas centru, kur gribas atbraukt. Austrijā veco ļaužu nami ir kā kopienas centrs," saka Viesturs Kleinbergs.

Šobrīd jau piesaistīts finansējums no Lauku atbalsta dienesta pacēlāja izbūvei senioru mājā. Tiek strādāts arī pie tā, lai ieceres īstenošanai līdzekļus varētu piesaistīt no citiem avotiem.

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Rudbārži” būs paredzēts aptuveni 40 senioriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt