Dienas ziņas

Pašvaldības gatavojas plūdiem

Dienas ziņas

A. Lembergam piespriež piecus gadus cietumā

Rucavas pamatskolā neatsākas mācības klātienē

Rucavas pamatskolā tomēr neatsākas klātienes mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Viena iedzīvotāja saslimšana ar Covid-19 atņēma iespēju pirmdien, 22. februārī, Rucavas pamatskolai atsākt mācības klātienē 1.–4. klasēm. Līdz pagājušās piektdienas pusdienlaikam skolas vadība nezināja par notikušo, līdz ar to pasūtītie produkti skolēnu pusdienām tagad tiks sasaldēti vai daļa norakstīti. Skola tomēr vēl cer, ka mācības klātienē varēs atsākt pēc saslimstības rādītāju pārskatīšanas.

"TV Kurzeme" Rucavas pamatskolā ciemojās vienu dienu, pirms tai tika aizliegts atsākt mācības klātienē, lai noskaidrotu, kā tiks ievērotas epidemioloģiskās prasības. Skolas vadība stāstīja, ka nelielo audzēkņu skaitam, proti, 27 skolniekiem neesot problēmas nodrošināt ne transporta, ne ēdināšanas pakalpojumus, kā arī mācību klases ir pietiekami lielas.

Tā kā pašvaldība atrodas pierobežā, bieži vien ir slikts interneta pārklājums, tāpēc mācības klātienē gaidīja ne tikai pedagogi, bet īpaši skolēnu vecāki.

"Diezgan lielas problēmas ar interneta pieslēgumu. Mums ļoti kavējās, bremzējās un nevarēja pieslēgties, tas tāds lieks stress bija. Ja ir vairāki skolēni mājās, tad, protams, ir vietas jādomā, kā viņus izkārtot, kā samainīties ar ierīcēm," atzina daudzbērnu mamma Elīna.

"Telpas ir jau sagatavotas. Esam izplānojuši, ka tāpat strādāsim pēc stundu saraksta, jo viena daļa paliek mājās, tie ir lielie, kuriem tāpat jāstrādā, jo vieni un tie paši skolotāji māca gan mazajiem, gan lielajiem. Savukārt koridoros, starpbrīžos esam plānojuši, ka katrai klasei būs savs koridors," stāstīja  Rucavas pamatskolas direktore Liene Trumpika.

Lai gan skola pagājušo ceturtdien bija saņēmusi dokumentu, kurā apstiprināts, ka mācības notiks klātienē, tomēr piektdien plkst. 10 no rīta tiešsaistes sanāksmē ar Pašvaldību savienību, kurā tika informēts par skolas darbinieku testēšanas iespējām, nosaucot visus novadus, Rucava nebija to vidū. 

"Saprotot, ka kaut kas laikam nav kārtībā, es zvanīju novada izglītības speciālistam, viņi savukārt zvanīja un noskaidroja, vai tiešām tā ir, ka mēs neesam. Plkst.12.30 mēs uzzinājām, ka mēs neesam vairs šajā sarakstā, jo ceturtdienā bija viens saslimušais Rucavā.

Mūsu novadā pietiek ar trīs cilvēkiem, lai būtu šis kumulatīvais rādītājs jau 220, un mēs vairs nevaram iet skolā," teica Rucavas pamatskolas direktore.

Vislielākā sāpe skolas vadībai ir par sagādātajiem pārtikas produktiem skolēnu pusdienām, jo iepriekš jau bijusi situācija, ka pēdējā brīdī mācības klātienē neatsāk, un arī tad nācās daļu ēdiena sasaldēt vai norakstīt.

"Es šobrīd nevaru atbildēt, vai virtuvei, ēdnīcas vadītājai pilnīgi ir izdevies atsaukt visu šo pasūtījumu. Piektdienas rītā mēs pasūtījām, tikai piektdienas rītā, un jau piektdienas pusdienlaikā mēs dabūjām atsaukt. Kaut kādas preces ir iespējams atsaukt, bet visas diemžēl ne. Vienkārši, ar to ir jāsadzīvo. Ko var, to izmantosim vēlāk, ko nevarēs, tas būs vienkārši jānoraksta," sacīja Trumpika.

Viņa pauda sarūgtinājumu, jo netika izskatīts fakts, ka saslimšanas gadījums nav konstatēts ne skolēnu vai viņu ģimeņu lokā, ne arī skolas darbinieku vidū. Tomēr tā kā katru trešdienu novados tikšot pārskatīti saslimstības rādītāji, skolas direktore cer, ka bērni vēl varēs atgriezties skolā šajā mācību gadā.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets sēdē otrdien, 16. februārī, konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē.

No pirmdienas, 22. februāra, 25 pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību mācības klātienē atsāka 1.– 4. klases. Nākamajām klasēm šo "reģionu pieeju" varētu iedzīvināt pēc divām nedēļām, tātad no 8. marta, iepriekš norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti