Dienas ziņas

Reidos kontrolē riepu stāvokli

Dienas ziņas

Labdarības koncerts Ēdolē

Mēģina mainīt plānotā Lejaskurzemes novada modeli

Rucavā un Nīcā iedzīvotāji skeptiski par plānotā Lejaskurzemes novada izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai diskutētu par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, Rucavā viesojās ministrijas pārstāvji, bet uz Nīcu bija aicināti Saeimas deputāti. Uz tikšanos gan ieradās tikai viena deputāte. Joprojām gan vietvaru pārstāvjiem, gan arī daļai iedzīvotāju nav pārliecības par reformas nepieciešamību, jo neesot zināms, ar kādiem līdzekļiem tiks panākts tās mērķis – valsts līdzekļu ekonomija.

Lejaskurzemes novadā plānots apvienot bijušajā Liepājas rajonā ietilpušos astoņus novadus. Aktīvas diskusijas par plānoto pašreiz notiek Rucavā un Nīcā, jo to vietvaru pārstāvji nav apmierināti ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto plānu, tāpēc mēģina panākt savu interešu aizstāvību Saeimā.

"Izsūtījām 14. oktobrī uzaicinājumu 6. decembrī būt Nīcā. Intensīvi zvanoties, pirmkārt, nevarēja sazvanīt. Tad, kad sazvanīja, tad bija lielais izbrīns – bija jautājumi, kad jūs izsūtījāt," klāstīja Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis (Latvijas Reģionu apvienība).

"Es nedomāju, ka viss ir tā fiziski jāsavieno. Manuprāt, arī tā ideja, kāpēc Liepāja nav iekšā šajā novadā, vai šīs novads nav pie Liepājas ir tieši tas, lai viņi varētu attīstīties atsevišķi mazliet," sacīja 13. Saeimas deputāte Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Tikšanās laikā Nīcas novada domes priekšsēdētājs Petermanis minēja to, ka līdz šim vēl nav izvērtēta iepriekšējā reforma, līdz ar to arī šī šķiet nepārdomāta. Tāpat gan Nīcas, gan Rucavas vietvaru pārstāvjiem nav skaidrs, kā Lejaskurzemes novada ietvaros tiks nodrošināta ģeogrāfiska vienotība, lai attālajos novados neveidotu iedzīvotāju atstumtību, ko varētu veicināt arī sliktais ceļu stāvoklis. 

"Nu nav mums ģeogrāfiskas vienotības ar visu Liepājas rajonu – starp Nīcu un Grobiņu ir biezie meži, valsts ceļu mums nav uz to pusi," teica Petermanis.

"Reforma jau būtu vajadzīga, jo tas iedzīvotāju skaits katrā novadā ir ļoti minimāls, bet apvienojot astoņus, es nezinu, kas tur mainīsies, jo ministrijas pamatojums ir tas, ka būs pieejamāks finansējums, bet es tam neticu. Kas tagad liedz finansēt?" vaicāja Otaņķu pagasta iedzīvotājs Viktors

"Mēs šobrīd ejam atpakaļ uz to pašu, tikai lai kāds pasaka – cik par to ir iztērēts naudas, cik sanaidoti cilvēki, kas ir pats galvenais laukos," vaicāja Dunikas pagasta iedzīvotāja Laima.

"Visvairāk mums sāp... Protams, mums ir jāskatās, kādā stāvoklī paliks skolas – mums ir divas skolas, bērnudārzi – tas pirmais jautājums ir. Otrais jautājums ir, kāda būs pārstāvniecība attiecīgajā veidojumā," sacīja Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits ("Novada attīstībai").

"Tās mobilitātes lietas ir tās svarīgākās, lai varētu veiksmīgi nokļūt tur, kur jānokļūst – Lejaskurzemes galam tas ir svarīgākais šobrīd.

Iedomāties, ka reforma nenotiks un ka tagad vislabākais ir neko nemainīt, es domāju – tāda scenārija nav vairs," sacīja deputāte.

Tāpat joprojām turpinās diskusijas par to, kur veidot Lejaskurzemes novada administratīvo centru. Pašreiz izskan vairāki viedokļi – VARAM piedāvā to nodrošināt Liepājā, daļa no pašvaldībām to vēlas Grobiņā, bet citas vēl nav izlēmušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti