Dienas ziņas

K. Kariņš redz iespēju valdībā iesaistīt četras partijas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Protestē pret pasta nodaļas slēgšanu

Rucavā protestē pret pasta nodaļas slēgšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dienvidkurzemē, Rucavā, trešdien iedzīvotāji protestēja pret novembra beigās paredzēto vietējās pasta nodaļas slēgšanu. Tuvākā pasta nodaļa atrodas Nīcā, kas no Rucavas centra ir 22 kilometru, bet no pagasta tālākajām vietām – pat vairāk nekā 30 kilometru attālumā. Turklāt liela daļa iedzīvotāju ir gados veci cilvēki bez personīgā transporta, kas apgrūtina pārvietošanās iespējas. "Latvijas pasts" gan mierina, ka pavisam bez pasta pakalpojumiem rucavnieki nepalikšot.

Latvijā kopumā ir aptuveni 600 uzņēmuma "Latvijas pasts" pakalpojumu sniegšanas vietu. Jau pēc mēneša pasta nodaļas durvis pavisam aizvērsies arī vistālākajā pagastā Latvijas Dienvidrietumos – Rucavā.

"Mūsu vislielākā sāpe ir par to, ka, likvidējot šeit pasta nodaļu un pārejot uz citu formātu, tas neatrisina to, ka attālums līdz tuvākajai pasta nodaļai, kas ir atvērta, ir 22 kilometri, – bet [tas ir] no Rucavas centra. Un, ja no Rucavas iet sabiedriskais transports, tad Ģeistauti, Nida, Pape – tā ir ierobežota kustība – kā nokļūt līdz šai pasta nodaļai?" neizpratni pauda Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese.

"Pasts strādā Rucavā no 8 līdz 13, un es parasti no rīta puses, pirms darba nācu uz pastu. Es sūtu paciņas uz ārzemēm, pa Latviju," pastāstīja rucavniece Guna Diedišķe.

Rucavas pasta nodaļa
Rucavas pasta nodaļa

Pārvaldes vadītāja uzsvēra, ka, sabiedrībai pakāpeniski novecojot, laukos arvien vairāk kļūst vientuļo senioru, kuri pašu spēkiem nespēj nokļūt līdz pagasta centram. Viņiem pašvaldība vienreiz nedēļā nodrošina transportu uz Rucavu un atpakaļ, lai ļaudis varētu apmeklēt pagasta pārvaldi, ambulanci, aptieku, veikalu, kā arī pasta nodaļu.

"Šī pasta nodaļa ir kā tāds socializēšanās punkts. Tā jau nav tikai pakalpojumu sniegšana vai saņemšana. Tā ir socializēšanās – sanākšana kopā, tikšanās, atnākšana. Un tas ir tas, kas mums visvairāk sāp, likvidējot šo pasta nodaļu," stāstīja Kaunese.

"Latvijas pasts" skaidroja, ka no 29. novembra Rucavā visi pakalpojumi vienu stundu darbdienās tiks nodrošināti pagasta pārvaldes ēkā, uz kurieni tiks pārcelta arī pasta kastīte. Papildus iedzīvotāji pakalpojumus, iepriekš sazinoties ar uzņēmuma Klientu apkalpošanas centru, varēs saņemt arī pie pastnieka savā dzīvesvietā. Visus šos darba pienākumus tikpat kā 450 kvadrātkilometru plašajā teritorijā sniegs viens cilvēks.

Iemesls šai reorganizācijai esot straujais apgrozījuma kritums – šī gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2021. gadu, Rucavas pasta nodaļā tas samazinājies par gandrīz 90%. Tas radījis uzņēmumam vairāk nekā 3200 eiro zaudējumus. 

"Mēs neslēdzam nodaļu, mēs mainām modeli, lai būtu tuvāk klientam. Šajā gadījumā cipari un klienti parāda to, ka Rucavas pasta nodaļā, ja mēs tā rupji rēķinām, dienā ir viens sūtījums, kas tiek izsniegts, un viens rēķins, kas tiek apmaksāts. Tie cipari parāda, kāpēc tā nodaļa nav rentabla," stāstīja "Latvijas pasta" Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Riekstiņa.

Pēdējo desmit gadu laikā visā Latvijā šādi mainīts vairāku desmitu pasta nodaļu darba modelis. Dienvidkurzemes novadā – šogad pirmoreiz. Darbu pēc nodaļas slēgšanas zaudēs viena darbiniece, kurai piedāvāts šādā pašā amatā turpināt strādāt Liepājā, taču sieviete atteikusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti