Rubiks zina bagātības noslēpumu – jāstrādā pašiem savā zemē

Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēs „Izvēlies nākotni”, diskutējot par algām un pensijām Eiropā, eiroparlamentārietis Alfrēds Rubiks atklāja bagātības noslēpumu – ir jāstrādā pašiem savā zemē.

„Ir tikai viens paņēmiens, kā tikt bagātiem - jāstrādā savā zemē. Jārada jaunas darba vietas, nevis jāpārdod uzturēšanās atļaujas tiem, kas atbrauc te pāris naktis pagulēt. Ja mēs to neizdarīsim, mēs vēl ilgi brauksim prom,” sacīja Rubiks (Latvijas Sociālistiskā partija).

Savukārt Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis Mārtiņš Bondars uzskata, ka būtu taisnīgi, ja valstis, uz kurām brauc latviešu darbaspēks, kompensētu Latvijai kaut daļu šos ieņemtos nodokļus.

Šo ideju kritizēja Latvijas Krievu savienības pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs.

„Izskatās, ka mēs ražosim darbaspēku Eiropas valstīm, tā nav cīņa par mūsu cilvēkiem, tā ir tirgošanās ar cilvēkiem un viņu dvēselēm,” sacīja kandidāts.

Viņaprāt, lai sasniegtu vienādu algu un pensiju līmeni visā Eiropā, ir jāveido jauns Eiropas Savienības pamatlīgums, nododot atbildību pār sociālo politiku ES rokās.

Zaļo un Zemnieku savienības pārstāve Iveta Šulca šos izteikumus nodēvēja par spekulācijām, jo vairākums valstu to neatbalsta.

Arī Nacionālās apvienības kandidāts Rihards Kols pauda, ka jau tā daudz kompetences ir nodotas Briselei. Savukārt nevienlīdzīgo algu un pensiju līmeni var risināt, samazinot nodokļus mazturīgajiem un ģimenēm ar bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti