Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes komentē žurnālisti un socioloģe

Krustpunktā

Tiesībsargs Juris Jansons: Vardarbība pret sievieti - sociāls fenomens Latvijā

RB Rail vadītāja Baiba Rubesa: Latvija kā tilts starp Austrumiem un Rietumiem

Rubesa: Rimšēviča aizturēšana nogalināja viņa karjeru

Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam pēc aizturēšanas vajadzēja atkāpties no amata vai vismaz paņemt bezalgas atvaļinājumu. To intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja bijusī bankas "Citadele" padomes locekle, pašreizējā Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" vadītāja Baiba Rubesa.

"Es viņu ļoti labi saprotu, jo acīmredzot viņš jūtas pilnīgi nevainīgs," sacīja Rubesa, vērtējot Rimšēviča lēmumu palikt LB prezidenta amatā. Viņasprāt, Rimšēvičam saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu gan būtu jāatstāj LB prezidenta amats.

"Tā nelaime jau ir tāda, ka ar to, kādā veidā KNAB [Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs] aizturēja Rimšēviču un kādā veidā tas parādījās medijos, tanī brīdī nogalināja Ilmāra Rimšēviča karjeru. Vienkārši nogalināja," skaidroja Rubesa.

Viņa atzīmēja, ka centrālās bankas prezidenta aizturēšana Latvijas reputāciju "nolika zem sitiena".

"Manuprāt, pirmā kļūda bija Rimšēviču pratināt tanī stilā, kā tas notika, ja šie gadījumi tiešām bijuši četrus vai astoņus gadus atpakaļ. Vai tiešām, sestdienas vakarā ielidojot lidostā, vajadzēja ar kamerām paņemt, tad turēt un tā tālāk," sprieda Rubesa un uzsvēra, ka tobrīd Latvijas augstāko amatpersonu komentāri izpalika.

Pēc viņas teiktā, atbildīgajām iestādēm vajadzēja saprast, ka centrālās bankas prezidenta aizturēšana uzreiz liks Latvijas vārdam izskanēt Eiropā un pat visā pasaulē.

Bijusī bankas "Citadele" padomes locekle izteica cerību, ka tiesībsargājošās iestādes šo lietu izmeklēs pamatīgi un raiti.

Tāpat viņa cer, ka "aiz visiem šiem ļoti bieziem dūmiem nav uguns", un atzina, ka būs ļoti vīlusies, ja izrādīsies, ka Rimšēvičs tiešām ņēmis kukuli.

"Rimšēviča kungu pazīstu 25 gadus. (..) Esmu ar viņu sastapusies Atmodas laikā. Ziniet, mans tēvs arī bija Latvijas Bankas padomē pirmajos gados. Līdz ar to mans iespaids par Rimšēviča kungu ir, ka viņš ir augsta līmeņa profesionālis un, cik man redzams un zināms, godprātīgi strādājis," viņa uzsvēra.

Rubesa norādīja, ka viena no kļūdām jebkurā amatā ir būt tajā pārāk ilgi. Arī Rimšēviča lēmums kļūt par LB prezidentu trešo pilnvaru termiņu, pēc Rubesas domām, "bija kļūda".

"(..) Tad, kad ilgi esi vienā varas bagātā amatā, tu jūties ļoti drošs un tu jūties, ka vari runāt ar visiem."

Runājot par Rimšēviča tikšanos ar maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu, lai, pēc Rimšēviča vārdiem, apspriestu dažādus likumprojektus, Rubesa sacīja – arī viņa "ar visādiem cilvēkiem sēdējusi pie viena galda šāda veida sarunās". "Tu vari tam arī nepiekrist," viņa sacīja. "Respektīvi, man vienkārši ir grūti ticēt, ka Rimšēvičs būtu šādā veidā rīkojies."

KONTEKSTS:

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Otrs šajā lietā aizdomās turētais ir uzņēmējs Māris Martinsons. Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm. “De facto” ziņoja, ka KNAB sāktais kriminālprocess pret Rimšēviču ir saistīts ar 2013.gada notikumiem un šobrīd likvidējamo "Trasta komercbanku". Pats Rimšēvičs paziņoja, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.

Saistītie raksti
4 komentāri
Leons Znotiņš
Rimševiča lieta novērš uzmanību no Vašķeviča lietas kur varētu tiesas priekšā stāties lielākas zivis par narkotikām un kontrobandu lielos izmēos. Ar cieņu Leons par Latviju bez kampējiem .
Anonīms lietotājs 21898
Vecene pielien?
Anonīms lietotājs 18482
Visnetīrākās lietas dari tu pats, jo vāries pa tukšo, pat necenšoties izlasīt par notiekošo. Ja nebūtu tik slinks, tad vismaz tik būtu izlasījis, ka viņš par atstādināšanas laiku algu nesaņem. Nemaz un necik. Pats atteicās. Protams, tu neatteiktos, jo tad tev nesanāktu divlitrenei. Un cik viņš saņēma iepriekš, vai tūkstoti vai divus, arī to tu nezini, tikai klabi, kaut arī tas te vairakkartīgi bijis rakstīts, bet tevis pieminētie 10.000 ir pēdējais cipars, kuru tu spēj aptvert. Vai internetu arī turpini zagt no kaimiņiem, kā agrāk? Bet Rubesai varētu teikt – arī viņas karjeru nespodrināja lietuviešu un igauņu viņai izteiktā neuzticība, tātad pati arī ne zelta gabaliņš. Un ka visi esot sazvērējušies un viņa viena gribot būt godprātīga – nu, protams, ko citu teikt, tā katrs teiktu viņas vietā.
Anonīms lietotājs 17725
"aizturēšana nogalināja viņa karjeru" Hahaha, viņš iet uz to pašu darbu, saņem algu ap 10 tūkstošiem mēnesī par nekā nedarīšanu (jo nedrīkst taču pildīt tiešos darba pienākumus), un noteikti turpinās tālāk visas tīrās un netīrās lietas, ar ko nodarbojās. :D Tāpat kā Sprūds, un jebkurš cits 'sasmērējies' pašmāju 'varonis' - viņiem taču uzspļaut visam.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti