4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc paziņojums par fotoradara fiksētu pārkāpumu pienāk pēc pusgada?

Kā Uzvaras parkā plānots tērēt gandrīz 4 miljonus eiro!?

RTU profesors: Teju 4 miljoni eiro Uzvaras parka atjaunošanai ir pārāk daudz

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta piesauktā summa 3,81 miljons eiro Uzvaras parka atjaunošanai ir pārspīlēta, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Krastiņš.

Viņa ieskatā, parks pašlaik netiek pilnībā izmantots, tikai infrastruktūras uzlabošana neko nedos. Pēc viņa teiktā, pieredze rāda - šādu lielu parku tuvumā vai tajos jābūt vai nu tirdzniecības centriem vai arī kultūras iestādēm.

"Vai nu tās ir kādas izstāžu zāles, muzeji, teātri, koncertzāles. Vēl jo vairāk šobrīd, kad atkal ir aktualizējusies ideja par koncertzāles būvniecību Daugavā. Šī ir pilsētai piederoša zeme, bet tiek pasludināts, ka pilsētai nav kur. Vienīgā iespēja ir koncertzāli būvēt Daugavā," stāstīja Krastiņš.

Pēc profesora domām, attiecīgās naudas summas ieguldīšana parkā attaisnotos, ja pilsēta parku turpinātu uzturēt kā līdz šim. Latenti, bez apjomīgiem papildinājumiem, bet arī tad Rīgas domes piesauktais, viņuprāt, nepieciešamais finansējums izklausās pārspīlēts.

Konkrētu summu profesors nosaukt nevarēja, bet celiņa izbūve no Slokas ielas līdz Raņķa dambim, pēc viņa aprēķiniem, varētu izmaksāt aptuveni 10 000 eiro.

Daļa ceļu Uzvaras parkā nav atjaunota kopš 1966. gada. Saskaņā ar tolaik izstrādāto parka projektu visi plānotie ceļi un tiltiņi netika izbūvēti, un joprojām ir situācija, ka ceļu tīklā ir pārrāvumi un celiņš pēkšņi beidzas pie Mārupītes vai zālājā, bet izbūvētie celiņi ir sabrukuši. 

Mājokļu un vides departamenta pārstāve Evija Piņķe skaidroja, ka viena kvadrātmetra asfaltbetona celiņa demontāža un asfaltbetona izbūve Uzvaras parkā izmaksās aptuveni 39 eiro bez PVN. Šajās izmaksās neietilpst būvgružu utilizācija, ierakuma izbūve, šķembu un smilts pamatnes izbūve, ietvju apmaļu demontāža un montāža, jo šīs pozīcijas ir citās mērvienībās un nav mērāmas kvadrātmetros. Bez minētajiem darbiem paredzēta soliņu nomaiņa, atkritumu urnu uzstādīšana, lūku regulēšana, zāliena atjaunošana un jauna tilta izbūve pār Mārupīti.

Jau pašlaik cilvēki upītei var tikt pāri no abām pusēm. Jautāta par to, cik lietderīgs ir vēl viens tilts, Piņķe palika pie sava, norādot, ka pa abām pusēm līdz tiltiņam ir tālu jāiet.

Uzvaras parka izmaksas 3,81 miljona eiro apmērā ir plānotās, aptuvenās. Precīzas izmaksas būtu zināmas tikai pēc iepirkuma konkursa noslēguma. Kad tas notiks, nav zināms, jo jau izskanējis, ka Rīgas domes pamatbudžetā naudas parka atjaunošanai nav un nebūs. Tā jāmeklē citur. Tas nozīmē, ka ideja par parka atjaunošanu ir tikai ideja, darbi var sākties pat pēc vairākiem gadiem. Tajā pašā laikā portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par Uzvaras pieminekļa demontāžu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti