Rīta intervija

''Delnas'' pārstāve Liene Gātere par parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu

Rīta intervija

Nākošais solis cīņā pret vardarbību ģimenē - varmāku rehabilitācija

RTU profesors Jānis Grabis par kiberuzbrukumiem, Latvijas IT sistēmu drošību

RTU profesors nesaskata nolaidību e-veselības uzbrukuma lietā

E-veselības izstrādātāju un uzturētāju nolaidība saistībā ar uzbrukumu sistēmai nav saskatāma, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas institūta direktors profesors Jānis Grabis.

Viņš stāstīja, ka nereti, kad parādās jaunas sistēmas, ir noteikta cilvēku grupa, kas grib pamēģināt, ko tā sistēma dara.

Viņš domā, ka “nolaidības šajā gadījumā nebija”. Visticamāk, arī šajā gadījumā kāds izmēģinājis, ko sistēma dara. 

Grabis pieļāva, ka uzbrukumi var atkārtoties, bet, domājams, uzturētāji no tā mācīsies.

KONTEKSTS:

Otrdien, 16.janvārī, e-veselībai ir noticis uzbrukums. Vēlāk sistēmas darbība atjaunota. Sekundē bija vairāki desmiti tūkstoši pieprasījumu, arī no tādām valstīm  kā Trinidāda un Tobāgo un Angola, kas absolūti nav iespējams.

Daudz kritizētā e-veselības sistēma, kura ģimenes ārstiem recepšu un slimības lapu izrakstīšanai jālieto obligāti no šī gada janvāra, darbības traucējumus piedzīvoja iepriekš, un tas nebija saistīts ar uzbrukumiem. Pirmajās dienās sistēma strādāja lēni un dažreiz ārstiem neizdevās izrakstīt receptes vai slimības lapas vai vispār pieslēgties  sistēmai. Nacionālais veselības dienests solīja problēmas risināt.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti