Pēcpusdiena

Biedrība pagarina atbalsta projektu HIV pozitīvām sievietēm mazuļu barošanai

Pēcpusdiena

Kazahstānā daļu prezidenta pilnvaru nodod parlamentam un valdībai

Uzņēmēji: Ceļi reģionos šā gada pavasarī ir tik sliktā stāvokli kā nekad

RTU pasniedzējs: Dažus grants ceļus glābs tikai pilnīga pārbūvēšana

Liela daļa no pavasara šķīdonī cietušajiem grants ceļiem īsti nav būvēti, bet gan  vēsturiski iebraukāti, tāpēc labošana ik gadus tos neglābs – tie ir jāpārbūvē, kas, protams, maksā naudu, Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” sacīja Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Ceļu un tiltu katedras pasniedzējs Atis Zariņš. 

Zariņš skaidroja, ka pavasarī ceļi pārvēršas neizbraucamajos dubļos, jo uz brauktuves krājas ūdens – “ceļš un ūdens ir nesavienojamas lietas”, ceļa konstrukcija prasa, lai ūdeni novadītu, tikko uz ceļa stāvēs ūdens, tas rādīs problēmas jebkuram ceļam – gan asfaltētam, gan grants ceļam. 

Zariņš stāstīja, ka katra ceļa situācija paredz savu risinājumu, dažviet pietiek ar augstu uzbērumu, citur nepieciešams grāvis.

Bet lielai daļai ceļu “nevar runāt par konstrukciju” –  tās ir iebrauktas sliedes, ko saimnieks pielabojis, kā varējis, “un rezultātā mums ir tas, kas ir”, atzina Zariņš.  

Tāpēc šādus ceļus grūti uzturēt un nevar gaidīt kvalitatīvu uzturēšanu, risinājums ir šos ceļus pārbūvēt un tas, protams, maksās naudu, sacīja eksperts.

Bauskas Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs, SIA "Kronis" valdes loceklis Aivars Svarenieks Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” stāstīja, ka situācija ar ceļiem saasinās katru pavasarī, bet šogad acīmredzot “sakrājās”, un cilvēki neapmierināti ar to, ka ceļus neapsaimnieko.

Arī paši “Latvijas Valsts ceļi” atzina, ka šobrīd kritiskā vai sliktā stāvoklī ir 42% grants ceļu, pirms pieciem gadiem tādu bija 20%, un skaidri redzams, ka ieguldījums grants ceļos nav pietiekams, pauda  Svarenieks.

Viņš stāstīja, ka Bauskas novadā ir trīs praktiski neizbraucami ceļi, pa kuriem pārvietoties šobrīd nav reāli.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka problēmas ir arī citos novados, Jēkabpils pusē ir 40 kilometrus garš ceļš, kur šobrīd nevar braukt ātrāk par 20 kilometriem stundā. 

Kritiskā stāvoklī esošus ceļus apsaimniekotāji centīsies salabot pēc iespējas ātrāk, bet kopumā situāciju plānots uzlabot, pakāpeniski palielinot finansējumu ceļiem, ko apņēmās izdarīt pašreizējā valdība.  

Autoceļu katastrofālajam stāvoklim šogad īpašu uzmanību pievērsa Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvās padome, kas Latvijas Valsts prezidentam, Saeimas deputātiem, Finanšu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, VAS "Latvijas Valsts ceļi", Bauskas novada domes deputātiem pieprasa sakārtot autoceļus.

Sliktais grants ceļu stāvoklis paralizē dzīvi novada lauku teritorijās, un ir reāls drauds iedzīvotāju labklājībai un pat izdzīvošanai - valsts neatliekamās palīdzības dienesti - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Neatliekamā medicīniskā palīdzība, u.c. - slikto autoceļu stāvokļa dēļ nevar nokļūt izsaukuma vietās, skolēnu autobusi nogrimst neizbrienamos un neizbraucamos dubļos, iedzīvotājiem ir grūtības nokļūt darba vietās, autoceļu katastrofālais stāvoklis paralizē uzņēmējdarbību, kā sekas ir nenotikušas piegādes, nesaņemta ražošanas izejvielas, nenosūtīta produkcija, norādīja Bauskas uzņēmēji.   

Arī “Zemnieku saeima”, tiekoties ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem, šonedēļ akcentēja situāciju ar brūkošajiem lauku ceļiem, norādot, ka ceļu katastrofālais stāvoklis grauj attīstību laukos.

“Sagaidot pavasari, ir sajūta, ka šogad ziema nav bijusi, bet ir bijis karš. Tādi laukos izskatās ceļi. Faktiski daudzās vietās ceļi ir iznīcināti,” norādīja SIA "Mežacīruļi" saimnieks Juris Cīrulis no Jelgavas novada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt