Šī gada janvārī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā pilnā sparā norisinājās telpu remonts un mācību pārzinis Māris Purviņš cerēja, ka pieteiksies pietiekami daudz talantīgu skolēnu, lai nokomplektētu vienu 10. klasi. Šodien skola ir gatava, un par iespēju šeit mācīties cīnījās 10 bērni uz vienu vietu. Viena no 24 jauniešiem, kas konkursu izturēja, bija Ieva Žube:
"Man skolā ļoti patika ķīmija, man bija ļoti jauka skolotāja, viņa vienmēr visu izskaidroja, un tas man arī radīja to interesi, kāpēc man tik ļoti patīk šie priekšmeti. Un arī matemātika ļoti interesanta bija."
Izvēli pamest skolu Ogrē un pārnākt uz šurp ļoti atbalstījusi arī Ievas mamma Inta, kura pati arī ir pedagoģe: "Pirmkārt jau pats process, ka viņš ir nedaudz savādāks kā citās skolās. Šī skola pozicionē uz to, ka ir maksimāli individuāla pieeja katram skolēnam. Tātad es zināšu, ka meita būs iemācījusies to, ko prasa vispārējā izglītība un varbūt pat nedaudz vairāk."
Pārnākt no skolas, kurā mācās vairāk nekā tūkstoš bērnu, uz skolu, kur pirmajā gadā dzīvosies tikai 24, Ievai šķiet reizē forši un nedaudz biedējoši. Taču viņa gatava izaicinājumiem, lai sasniegtu nospraustos mērķus:
"Es gribu nākotni saistīt ar inženieriju. Ar programmēšanu tieši es gribētu saistīt, un šeit, es domāju, tā būtu lieliska iespēja - jau vidusskolā padziļināti apgūt priekšmetus, kas mani interesē."
Ievas klases audzinātājs būs angļu valodas skolotājs Guntis Zenfs, kurš šī darba piedāvājuma dēļ pametis dzīvi un darbu ārzemēs:
"Es skatos klasi kā komandu, un es esmu cilvēks, kurš mazliet labāk varbūt zina kaut kādas lietas, kurš zina, kā viņus aizvest tur, kur viņiem ir jābūt. Treneris, coach, mentor – tā es raksturotu."
Galvenais skolas mērķis ir talantīgiem bērniem no visas Latvijas dot iespēju īstenot savu potenciālu.
"Mēs iesaistīsim RTU mācībspēkus, kas ikdienā nav skolās parasti, mēs nopietni pievērsīsimies pētnieciskajai darbībai, mums būs moderns aprīkojums ikdienas mācību procesā obligāti jāizmanto, būs padziļināta matemātika, fizika, ķīmija un arī angļu valoda, kas nav mazāk nozīmīgi," stāsta RTU Inženierzinātņu vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā Māris Purviņš.
Šogad visi 24 skolēni Inženierzinātņu vidusskolā mācīsies par skolas budžeta līdzekļiem, turklāt tiem, kuriem Rīgā nav mājvietas, apmaksās kopmītnes. Vai pilnībā apmaksāta mācīšanās tiks nodrošināta arī nākošajām klasēm, būs atkarīgs no augstskolas finansiālajām iespējām un sponsoru atbalsta.