RTU Atvērto durvju dienu apmeklēja ap1000 interesentu

Jauniešu interese par tehniskajām zinātnēm pieaug - par to sestdien varēja pārliecināties Ķīpsalā, kur notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Atvērto durvju diena. Topošie studenti interesējās gan par fakultāšu studiju programmām, gan ārpusstudiju kultūras un sporta piedāvājumu, gan arī iespējām veidot karjeru pēc augstskolas absolvēšanas. Atvērto durvju dienu apmeklēja aptuveni 1000 interesentu.

Jaunos studētgribētājus pie RTU Dizaina centra ar uzmundrinošiem ritmiem sagaidīja studentu pūtēju orķestris, kā arī sauklis „Visi grib inženierus!”.

Ar studiju iespējām interesentus iepazīstināja gan Tehniskās universitātes mācībspēki, gan absolventi.

„Mūsu struktūra: institūtā ir divas katedras - viena apģērbu un tekstiltehnoloģija, otra - dizaina un materiāltehnoloģija. Pēc speciālistiem, kas prot strādāt ar šīm sistēmām, ir liels pieprasījums, ir virkne darba piedāvājumu,” sr piedāvājumu Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē iepazīstina profesore Ausma Viļumsone.

Gan šī fakultāte, gan jo īpaši Datorzinību un Arhitektūras fakultāte - piesaista visvairāk topošo studentu.

„Protams, tie ir arhitekti, kas saista visvairāk. Tas ir inženierzinātņu un mākslas apvienojums, konstrukcijas un domāšanas ārpus rāmjiem sintēze,” uzskata Katrīna. Aivi interesē loģistika, patīk transports, kā arī organizēt darbaspēku. Edijam ļoti interesanta šķiet RTU piedāvātā inženierekonomika.  

Ja daļa jauniešu vēl izzina un salīdzina dažādu augstskolu piedāvājumus, tad citi ir stingri pārliecināti, ka vēlas studēt tieši Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņu vidū Artojoms Potapovs, kurš vēlas apgūt programmēšanu Datorzininību fakultātē: „Man bija variants aizbraukt uz ārzemēm, bet tad es sapratu, ka studēšana RTU ir mana iespēja palikt šeit, un es izvēlos RTU”.

Atvērto durvju dienu apmeklēja aptuveni 1000 interesentu, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados - norāda Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna. Viņu priecē, ka jaunieši arvien vairāk saprot, ka, mācoties inženierzinātnes, var veidot veiksmīgu karjeru nākotnē gan Latvijā, gan ārpus tās:

„Nākotnē aizvien vairāk būs vajadzīgi cilvēki, kas spēj veidot savas kompānijas, kam ir liela tehniskā sadaļa, kuras ir ar lielu inovatīvu tehnoloģiju klātbūtni. Un inženierstudijas ļauj cilvēkam padziļināti izprast tehniskās lietas, un tas dod zināmas priekšrocības arī pēc tam, meklējot darbu un arī veidojot savus uzņēmumus, piemēram”. 

To, cik tehniskās zinības ir svarīgas, arvien vairāk saprot arī valstiskā līmenī. Šogad uzņemšanai bakalaura un koledžas līmeņa studijās RTU ir atvēlētas vairāk nekā 2000 budžeta vietas, kas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt