RTU atklāj savu Inženierzinātņu vidusskolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ceturtdien atklāj savu jauno Inženierzinātņu vidusskolu. Uz vienu vietu jaunajā vidusskolā konkursā pretendēja 13 skolēnu.

Tā ir viena no divām pirmajām vidusskolām Latvijā, kuras ir dibinājušas augstskolas. Rīgas Tehniskā universitāte cer, ka vidusskola palīdzēs popularizēt eksaktās zinātnes skolēnu vidū, stāsta Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks attīstībā Artūrs Zeps:

''Rīgas Tehniskā universitāte atklās savu jauno RTU Inženierzinātņu vidusskolu, kurā mācīsies 24 jaunieši, un viņiem tiks nodrošināta iespēja padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, kā arī padziļināta iespēja sadarboties ar Rīgas Tehnisko universitāti, apmeklējot dažādas laboratorijas, piedaloties dažādos zinātniski pētnieciskos darbos, un visādi citādi izmantot Rīgas Tehniskās universitātes sniegtās iespējas. Taču tā būtiskā lieta ir tāda, ka šī skola nodrošinās arī daudzas dažādas aktivitātes citu skolu skolēniem, tieši ar mērķi piesaistīt vairāk jauniešus eksaktajām zinātnēm.''

Šogad visi 24 skolēni Inženierzinātņu vidusskolā mācīsies par skolas budžeta līdzekļiem, viņi apgūs Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu. Turklāt tiem, kuriem Rīgā nav mājvietas, apmaksās kopmītnes. Vai pilnībā apmaksāta mācīšanās tiks nodrošināta arī nākošajām klasēm, būs atkarīgs no augstskolas finansiālajām iespējām un sponsoru atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti