Dienas ziņas

Latvijā pirmo reizi konstatē invazīvu saldūdens medūzas sugu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas Stradiņa universitāte sumina jaunus Goda doktorus

RSU sumina jaunus Goda doktorus – Vairu Vīķi-Freibergu, Vili Vītolu un Zaigu Alksni-Phillips

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika trīs jaunu Goda doktoru inaugurācijas ceremonija. Goda doktora nosaukumu piešķir universitātes Senāts par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu Latvijas un augstskolas attīstībā.

Goda doktora nosaukums piešķirts bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai par ilggadēju atbalstu Latvijas izglītībai un zinātnei starptautiskā mērogā, kā arī par atbalstu Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes un Eiropas studiju docētāju un studējošo profesionālajā izaugsmē, sekmējot starptautiski nozīmīgu pētniecību par starpvalstu attiecībām.

Eksprezidente ir arī iedibinājusi savā vārdā nosauktu stipendiju Vītolu fondā, ik gadu atbalstot trīs studentus.

Goda doktora nosaukums piešķirts arī Vītolu fonda padomes priekšsēdētājam, mecenātam Vilim Vītolam. 18 gadu laikā Vītolu fonds ir izskolojis gandrīz 500 Rīgas Stradiņa universitātes studentu, izmaksājot stipendijās vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Goda doktora nosaukums piešķirts arī Vītolu fonda stipendijas izveidotājai, pediatrei Zaigai Alksnei-Phillips. Latviešu izcelsmes pediatre no ASV daudzu gadu garumā nesavtīgi organizējusi palīdzību Latvijas bērniem un medicīnas iestādēm un konsultējusi mazos pacientus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti