RSU sāk izmantot vienu no modernākajām antiplaģiātisma sistēmām

Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU) sāk izmantot vienu no modernākajām antiplaģiātisma un rakstu darbu labošanas sistēmām.

 

Sākot ar 2015.gada pavasara semestri, augstskolas pasniedzēji ir sākuši izmantot "TurnitIn®" antiplaģiātisma un darbu elektronisko labošanas un vērtēšanas sistēmu, kas savā pakalpojumu sfērā tiek uzskatīta par vienu no modernākajām pasaulē.

"Plaģiāts ir zagšana un melošana. Tas ir cita domu vai darbu literāra piesavināšanās. Melošana izpaužas tajā, ka cilvēks paņem otra darbu un melo, ka šo darbu ir veicis pats," stāsta RSU Eiropas studiju fakultātes lektore Simona Gurbo. Plaģiāts ir godīguma jautājums.

Sākot lietot šo programmu, Lielbritānijā plaģiātu skaits ir samazinājies no 12% līdz 4%.

Kopā jau ir deviņas augstskolas, kuras sadarbojas tādā veidā, ka tiek veidots vienāds tīkls, kas ļauj augstskolām pārbaudīt darbus un salīdzināt ar jau iepriekš uzkrātajiem darbiem, Latvijas Radio stāsta Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes bibliotēkas vadītājs Jānis Kreicbergs.

Kreicbergs uzsver, ka bieži vien studentu darbos var redzēt, ka tas ir plaģiāts un tas nav pat pārlasīts. Var novērot, ka teikumā nav loģikas, jo atšķiras dzimtes un brīžiem trūkst teikumu. Šāda darbība ir negodīga pret tiem, kuri strādā un studē.

Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis Latvijas Radio stāsta, ka plaģiātisms ir nopietna mūsdienu problēma. Viņš uzskata, ka tas, ko augstskolas kopā cenšas darīt, ir liels solis cīņā pret plaģiātismu. Taču šādai sistēmai vajadzētu būt visās augstskolās. Vajadzētu sekot arī līdzi sludinājumiem un piedāvājumiem, kuros piedāvā uzrakstīt darbu studenta vietā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt