RSU profesors Hanovs: Aizspriedumi liedz ieraudzīt mūsu darba tirgum tik vajadzīgos cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Diskriminācija balstās mūsu aizspriedumos un liedz ieraudzīt cilvēkus, kuri ir akūti nepieciešami mūsu darba tirgum, intervijā Latvijas Radio uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

Aktualizējot izaicinājumus, ar kuriem Latvijas darba vidē nākas saskarties cilvēkiem ar atšķirīgu etnisko piederību, Sabiedrības integrācijas fonds kopā ar partneriem “Nulles diskriminācijas” dienā, 1. martā, piesaka virtuālo darba biržu “Atvērtība ir vērtība”, lai runātu par diskrimināciju darba tirgū un ļautu ikvienam darba devējam apliecināt savu atvērtību dažādībai un vienlīdzībai.

Hanovs skaidroja, ka šī kampaņa ir par atvērtību mūsu prātos, jo jebkuram no mums ir aizspriedumi, kas liedz ieraudzīt cilvēku, bet “Latvijas darba tirgū akūti vajadzīgi cilvēki”, un viņi var kļūt par daļu no mūsu sabiedrības.

Diskriminācija ir drīzāk pašu Latvijas iedzīvotāju uztverē, tie ir priekšstati, nevienlīdzīga attieksme un aizspriedumi. “Diskriminācija ir mūsu galvās, mūsu aizspriedumos”, ko rada mūsu iepriekšējā negatīva pieredze, kuru mēs izplatām uz visu grupu, bieži vien kļūdaini domājot, ka visa šī kopiena šāda, stāstīja Hanovs.  

Viņš arī pauda satraukumu par to, ka labēji radikālais populisms Latvijā jau veido negatīvo attieksmi pret bēgļiem, pret cilvēkiem no Āfrikas, “kuri ne ar ko neatšķiras no mums, viņi ir tādi paši cilvēki”.

Hanovs aicināja padomāt, ka arī mēs varam nonākt citā vidē, kur pret mums ir stereotipi, piemēram, latvieši Īrijā un Anglijā to ir izjutuši.

“Diskriminācija ir vienaldzība”, savukārt etniskā piederība ir “likteņa nejaušība, mēs varējām piedzimt jebkurā citā valstī”, norādīja Hanovs.

Viņš arī atzina, ka politiķi labprāt izmanto cilvēku bailes un aizspriedumus, bet ir bīstami aizstāt tiesiskuma principus ar etnisko mobilizāciju. Savukārt, ja sabiedrība būs iecietīgāka, populistiem “mums būs sarežģītāk kaut ko iestāstīt”, uzsvēra Hanovs.

Hanovs vērtēja, ka kopumā situācija uzlabojas, jo saskaņā ar aptaujām 20% iedzīvotāju nav nekādu aizspriedumu ne pret vienu grupu, un “tas ir jauks vēstījums”.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti