Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Noslēgts pamiers starp Izraēlu un «Hamas»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vakcinētie varēs mācīties klātienē

RSU plāno klātienes studiju atsākšanu; medicīnas studenti ļoti gaida atgriešanos

Atsākt mācības klātienē no 30. augusta varēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti. Nosacījums – jābūt vakcinētam pret Covid-19. Studiju procesā drīkstēs piedalīties arī tie, kas nesen slimojuši ar koronavīrusu. Pārējiem regulāri būs jāveic Covid-19 tests. Arī citas universitātes meklē veidus, kā ļaut skolas durvīm atkal būt atvērtām.

Attālināto mācību laiks bijis grūts teju visiem – gan skolēniem mazākajās klasēs, gan topošiem mediķiem pēdējos studiju gados. Tieši medicīnas jomā jebkura prakse vienmēr bijusi zelta vērtē, bet tagad aizvietota ar pasniedzēja stāstījumu datora zilajā ekrānā.

“Priekšmetos, kuros ir paredzētas praktiskās nodarbības un prakses nedēļas, mēs principā esam pārrunājuši klīniskos gadījumus. Praktiskas nekādas manipulācijas mēs neveicām, pacientus mēs neapskatām, neizmeklējam,” pastāstīja Latvijas Universitātes piektā gada medicīnas studente Sintija Ūdre.

“Mums bija savas piecas līdz sešas stundas darbs slimnīcā ar pasniedzēju un pēcāk ar pacientiem. Un tad tas ļoti strauji nomainījās uz prezentāciju taisīšanu un vienkārši teorijas pārrunāšanu. Salīdzinām šīs divas lietas, ka tu ej pie pacienta, runā ar reālu pacientu par reālām viņa sūdzībām, kaut vai tausti viņa vēderu, un tad tu sēdi pie datora un iztēlojies, ka tu tausti to vēderu. Nu, skumji,” pauda Latvijas Universitātes trešā gada medicīnas students Kārlis Ozoliņš

“Tās atkal ir klīnikas, nodarbības kabinetos un būtībā viss tas, kas iepriekš bija visiem citiem studējošajiem,” norādīja RSU otrā gada medicīnas students Arnolds Gudkovs.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc universitātes steidz gatavoties atsākt mācības klātienē. Tomēr ne tādā veidā, kā tas bija pirms pandēmijas.

“Mums būs jaukta studiju vide. Piemēram, teorija tiks īstenota attālināti. Veselības aprūpē tie būs vismaz 20%, kas tiks īstenoti attālināti,” pastāstīja RSU Veselības studiju prorektors, profesors Guntis Bahs.

Piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte jau izziņojuši nosacījumus, kas būs jāievēro, ja 30. augustā students vēlēsies vērt universitātes durvis. Būs trīs varianti:

  • jābūt vakcinētam pret Covid-19,
  • nesen Covid-19 izslimojušam,
  • nesen veikts Covid-19 tests.

Kā zina stāstīt profesors Guntis Bahs, vairums studentu jau ir vakcinēti: “Uz pirmo vakcināciju ieradās vairāk ap 1000 dalībniekiem, no kuriem absolūts vairākums bija studējošo cilvēku.”

Arī uzrunātie Latvijas Universitātes studenti zināja stāstīt, ka daudzi medicīnu studējošie ir poti saņēmuši. Un atgriešanās universitātē tiek ļoti gaidīta.

“Es zinu, ka manā grupā visi esam vakcinējušies,” pastāstīja Sintija Ūdre.

“Beidzot novērtējam mācību procesu, kā nekad līdz šim. Cik interesanti!

Vidusskolā tā nelikās, ka gribās uz skolu. Tagad droši var teikt, ka gribas uz universitāti atpakaļ,” pauda Kārlis Ozoliņš.

Arī Latvijas Universitāte ziņo, ka rudenī plāno atsākt daļēji vadīt nodarbības klātienē. Norādot, ka pagaidām nosacījumus kā Stradiņa universitātē nenoteiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt