Krustpunktā

Brīvais mikrofons, 18. maijs

Krustpunktā

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts - Saeimas deputātu skatījumā

Krustpunktā - Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons

RSU lūgs veselības ministri atļaut studiju atsākšanu klātienē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) nolēmusi vērsties pie veselības nozares ekspertu grupas un veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") ar lūgumu atļaut atsākt studijas klātienē, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja RSU rektors Aigars Pētersons.

Viņš norādīja, ka studentu apmācības ārstniecības iestādēs varētu atsākties mazās grupās, nodrošinot visus tam nepieciešamos piesardzības pasākumus. Šīs apmācības varētu notikt pieredzējuša docētāja virsvadībā, un studentiem pirms tam būtu jāveic Covid-19 tests. Šādas apmācības varētu atjaunot septembrī.

Pašlaik Covid-19 izplatības ierobežošanai arī RSU studentu apmācības notiek attālināti, kas augstskolai ir liels izaicinājums.

"Jo no mūsu deviņām fakultātēm sešās ir ļoti būtiska studentu apmācība, kā mēs sakām, pie pacienta gultas.

Nevienam nav noslēpums, ka drošības apsvērumu dēļ ir slēgta studentu nokļūšana ārstniecības iestādēs – poliklīnikās, lielajās universitāšu slimnīcās, reģionālajās slimnīcās, un diemžēl tas deformē mūsu apmācības procesu," teica Pētersons.

Viņš norādīja, ka šobrīd mācībām attālināti RSU rīcībā ir modernas tehnoloģijas. Nolemts līdz 1. jūnijam visām sešām mediķu fakultātēm izveidot gan nodarbības elektroniski, gan arī lekciju ciklus latviešu un arī angļu valodā.  Arī bakalaura un maģistra darbus studenti aizstāvēs attālināti, tāpat notiks virtuāli izlaidumi.

No līdz šim veiktajām aptaujām secināms, ka attālinātās mācības ir daudz dārgākas, ņemot vērā arī tam nepieciešamās tehnoloģijas. Tāpat sagatavošanās attālinātajām mācībām noris ilgāk un prasa vairāk laika nekā klātienes mācībām.

Puse studējošo uzskata, ka attālinātās mācības ir psiholoģiski smagas, par ko runājot arī studējošie citās valstīs.

"Covid-19 laiks brīžiem mijas ar depresiju atsevišķiem studentiem, arī pasniedzējiem, jo tas prasa ļoti augstu mobilizāciju piedalīties tiešsaistē, analizēt datorā," teica Pētersons, norādot, ka citās valstīs ir psiholoģisks atbalsts studentiem.

Viņš uzskata arī, ka valsts mērogā būtu jāparedz studentiem kāds atbalsts, piemēram, granta vai stipendijas veidā, lai palīdzētu Covid-19 dēļ grūtībās nonākušiem studentiem. 

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti