Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Rožkalnu» kopiena svin 20 gadus

«Rožkalnu» kopiena jauniešiem ar īpašām vajadzībām svin 20. jubileju

11. maijā savu 20. dzimšanas dienu svin kopiena, kur jaunieši ar īpašām vajadzībām dzīvo nevis pansionāta vidē, bet īstā lauku sētā ar govīm aplokā un cālēniem vistu kūtī. Lai gan pasaulē “Camphill” kustību pazīst vairāku simtu ciematu dēļ, “Rožkalni” ir vienīgais šāda veida ciemats visā Latvijā.

Savu 20. dzimšanas dienu Latvijā unikālā saime atzīmē, aicinot Rencēnu pagasta ļaudis un savus draugus uz izrādi. Viņi iestudējuši Gētes “Pasaciņu par zaļo čūsku un skaisto liliju”. Ceļš uz šo izrādi ildzis trīs gadus.

“Galvenā doma, ka mums visa mūža garumā jāmācās būvēt tilti starp divām pasaulēm: redzamo un garīgo. Un tas ir tas, ko mēs šeit cenšamies darīt,” stāsta “Camphill” ciemata “Rožkalni” valdes priekšsēdētāja Ieva Zunda.

Nodibinājuma “Camphill” ciemats “Rožkalni” reizē ir gan sociāli terapeitiska māja, gan lauku saimniecība. Īpašie jaunieši tajā mīt kopā ar līdzstrādniekiem. “Mēs mēģinām tā dzīvot – veidot zināmu alternatīvu sabiedrībai, kas šobrīd eksistē.

Latvijā mēs veidojam uzvarētāju sabiedrību. Mums ļoti gribējās veidot sabiedrību, kur vieta ir ne tikai uzvarētājiem,” saka ciemata dibinātājs Vilnis Neimanis.

“Mums ir liela saimniecība, mēs esam bioloģiski, darbojamies ar biodinamiskajām lauksaimniecības metodēm. Mums ir pilna kūts ar lopiem. Atšķiramies ar to, ka dodam iespēju šiem īpašajiem cilvēkiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi,” stāsta ciemata vadītāja. Un labākais apliecinājums tam ir kāzas, kas svinētas saimē.

Ciemata 20. jubilejā jaunieši sev un savām mājām novēl pastāvēt ilgi, ilgi!

Pasaulē ir vairāki simti šādu kopienu. Latvijā viena vienīga Burtnieku novadā. Te ir vieta 10 īpašiem jauniešiem, bet gribētāju rinda ir daudz, daudz garāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti