Dienas ziņas

Atklāj faktus par Mārtiņa Bunkus slepkavām

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Rotaļu laukumā piekauj deviņgadīgu meiteni

Rotaļu laukumā Ogrē vecāki zēni piekauj deviņgadīgu meiteni; policija norāda – šogad augusi pusaudžu vardarbība

Aizvadītajā nedēļā rotaļu laukumā Ogrē gados vecāki zēni piekāvuši deviņgadīgu meiteni. Kā liecina Valsts policijas dati, šogad pirmajos sešos mēnešos audzis to gadījumu skaits, kad tīšus miesas bojājumus nodarījuši nepilngadīgie. Arī sākto administratīvo pārkāpumu procesu skaits gandrīz dubultojies. 

"Man tas ir prātam neaptverami, goda vārds, man ir četri bērni, un tāda situācija man 15 gadu laikā ir pirmo reizi," tā sacīja ogrēniete, piekautās meitenes māte Līga (vārds ir mainīts). 

Aizvadītās nedēļas piektdienā, pārrodoties mājās no skolas, Līga konstatēja, ka viņas deviņgadīgajai meitai uz sejas ir zilumi. Kā norādījusi meita, viņu pilsētas spēļu rotaļu laukumā piekāva gados vecāki zēni. 

Cietušās meitenes mamma stāstīja: "Viens esot stāvējis, bļāvis tam, kurš sita, ko viņam darīt, pa kurieni sist, un trešais esot vienkārši sēdējis uz soliņa, bakstījis telefonu un vispār neiesaistījās."

Līga pēc notikušā nekavējoties vērsās gan policijā, gan arī veda meitu uz tuvāko slimnīcu. 

"Kā mēs sapratām no dakteres slimnīcā, viņai ir iesists pa degunu, jo degunā ir tūska. Zem actiņām zils, austiņa visa zila, kakls viss nodīrāts. Meita saka, ka viņa esot žņaugta. Bet dežūrdaļā policists, kas pieņēma iesniegumu, saka, ka varētu būt, ka viņa ir vilkta aiz kapuces," pastāstīja cietušās meitenes māte.

Kāpēc izcēlies konflikts un puiši meitenei uzbruka, nav zināms. Līdz šim rotaļu laukumā, kā norādījusi meita, konkrētos puišus viņa nebija manījusi. 

Policijā apstiprināja, ka ir saņemts iesniegums par notikušo un šobrīd jau vainīgās personas esot identificētas. 

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska norādīja: "Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākts administratīvais process par maznozīmīga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu un cietušajai meitenei tiks nozīmētas ekspertīzes."

Policijā šogad reģistrēto noziedzīgo nodarījumu pret personas veselību, ko izdarījuši nepilngadīgie, skaits audzis vairāk nekā uz pusi. Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) norādīja, ka Latvijā salīdzinājumā ar citām valstīm ir novērojama augsta pusaudžu vardarbība. 

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna atzīmēja: "Jo ļoti daudzos gadījumos bērniem reizēm trūkst prasmes šai impulsu kontrolei,  – vai viņi to nav iemācījušies iepriekš, vai arī ir ļoti spēcīgas emocijas, ar kurām bērni netiek galā."

Policija par šādiem gadījumiem, kad tiek nodarīti miesas bojājumi bērniem, aicina ziņot nekavējoties un nebūt vienaldzīgiem arī apkārtējiem, redzot tādas situācijas. Savukārt inspekcijā uzsvēra, ka joprojām sabiedrībā ir viedoklis, ka konfliktsituācijas jauniešu vidū ir norma, – un tas ir jāizskauž. 

Sauļūna sacīja: "Tad, ja mēs redzam, ka bērns netiek galā, mums pat nav vienmēr jāgaida brīdis, kad viņš atnāk un pasaka. Ir jāmēģina saprast, kas notiek, un ir jāmēģina kaut kādā veidā iesaistīties."

Kā norādīja cietušās meitenes mamma, notikušais ir atstājis arī psiholoģiskas sekas. Meita par notikušo nerunā, tāpēc uzsākta terapija pie psihologa. Arī mammai tagad jāprot tikt galā ar baiļu sajūtu par meitas drošību, tostarp atsākot skolas gaitas. 

Cietušās meitenes mamma sacīja: "Visa ģimene esam kooperējušies tā, lai nākamo nedēļu, kad viņi atgriežas skolā, lai kāds viņai visu laiku būtu blakus uz skolu un no skolas, lai viņa tiek pavadīta. Vienu pašu man tagad bail laist."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti