Panorāma

Lēmums nevakcinēt bērnu – gandrīz dzīvības cenā

Panorāma

Panorāma

Sāk kriminālvajāšanu par melošanu CVK

Rosļikovs par Grevcovas apsūdzību: Mūs cenšas piespiest sadarboties ar koalīciju

Partiju "Stabilitātei!" cenšas piespiest sadarboties ar koalīciju. Tā politiskā spēka līderis Aleksejs Rosļikovs komentēja pret kolēģi Gloriju Grevcovu izvirzīto apsūdzību.

Valsts policija pirmstiesas izmeklēšanā ieguvusi pietiekamu pierādījumu kopumu tam, ka partiju "Stabilitātei!" pārstāvošā Saeimas deputāta amata kandidāte Glorija Grevcova Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par sevi sniegusi nepatiesas ziņas. Tādēļ policija pirmdien kriminālprocesu nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Rosļikovs uzskata, ka policija mēģina īstenot politisko spiedienu. Viņš trešdien ar sūdzību vērsies Valsts drošības dienestā.

"Absolūti skaidri var redzēt, ka masu medijos noplūst klasificēta informācija. Informācija no datu bāzēm par konkrētām personām. Valsts policijas vadību tas neinteresē.

Tāpēc mums ir absolūti visas tiesības un visi pamatojumi uzskatīt, ka VP augstākā vadība cenšas ietekmēt mūs un likt sadarboties ar koalīciju veidojošām partijām," sacīja Rosļikovs. 

Lūgts novērtēt Grevcovas iespējamos pārkāpumus, partijas vadītājs atteica, ka vispirms vēlas sagaidīt tiesas spriedumu. Viņš sola spriedumu respektēt, lai kāds tas būtu. 

Rosļikovs arī aģentūrai LETA stāstīja, ka tiesas aizliegums izmantot preču zīmi "S!" ir politisks lēmums. Politiķis to pamatoja, sakot, ka ne "Stabilitātei!", nedz arī Siguldas pilsēta nav komerctirgus dalībnieki, un, viņaprāt, aizsargāt var tikai tādas preču zīmes, ar kuru palīdzību tiek gūti ienākumi.

Rosļikovs uzsvēra, ka tiesa ir pieņēmusi tikai pagaidu noregulējumu. "Lielā tiesa vēl ir priekšā", sacīja "Stabilitātei!" līderis, norādot, ka pagaidām lēmums partiju praktiski neietekmējot. "Varbūt divas uzlīmes nāksies noņemt," sacīja topošais parlamentārietis.

Partijas līderis arī uzskata, ka, uzklausot partijas argumentus, tiesa mainīs lēmumu. Tāpat viņš pauda, ka abām pusēm būtu labi sēsties pie viena galda un diskutēt. "Ja Sigulda to neuztvertu kā politisku lietu, mēs jau sen būtu par kaut ko vienojušies," uzskata Rosļikovs.

KONTEKSTS:

"TV3 Ziņas" vēstīja, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK, esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".  "Stabilitātei!" arī norādīja, ka vērsusies VP ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā plašsaziņas līdzeklī".

Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

Grevcovas nepatiesi sniegtās ziņas nav vienīgais partiju "Stabilitātei!" skārušais nesmukums. Īsi pēc vēlēšanām tapa zināms, ka no šī saraksta Saeimā ievēlētais Dmitrijs Kovaļenko iepriekš divas reizes ir krimināli sodīts par nelikumīgu alkohola apriti. Abi sodi gan ir izciesti, un sodāmības vairs nav aktuālas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti