Panorāma

Krievijā atbrīvos žurnālistu I. Golunovu

Panorāma

VID ķēries klāt baznīcām

Rosinās Saeimu lemt par ebreju īpašumu kompensēšanu

Rosinās Saeimu lemt par ebreju īpašumu kompensēšanu un dzīvesbiedru likumu

Saeimas darba kārtībā jau tuvākajā nākotnē nonāks divi sabiedrībā pretrunīgi vērtēti likumprojekti – par ebreju kopienas bijušo īpašumu restitūciju un partnerattiecībām. Abus atbalsta partiju apvienība "Attīstībai/Par!", kas apgalvo, ka likumprojektu atbalstīšanai Saeimā balsu pietiekot. Piemēram, apvienību atbalsta "Jaunā Vienotība"      

Jau šonedēļ Saeimai būs jālemj par likumprojektu, kas paredz Latvijas ebreju kopienai izmaksāt atlīdzinājumu par nelikumīgi atsavinātajiem īpašumiem.

Dokumentā minētā summa no valsts pamatbudžeta ir 40 miljoni eiro. Naudu plānots sākt izmaksāt pēc pusotra gada un pabeigt desmit gadu laikā.  

"Attīstībai/Par!" frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts skaidroja, ka runa ir par finanšu ekvivalentu, kas ''noteikts pēc kadastrālās vērtības, kurai ebreju kopiena, cik zinu, piekristu''.

Saskaņā ar koalīcijas līgumu, ebreju kopienas īpašumu jautājums ir viens no tiem, kurus var virzīt bez visu valdības partiju piekrišanas.

Latvijas Televīzijai zināms, ka divas no koalīcijas partijām varētu likumprojektu neatbalstīt, bet kopā ar opozīcijas balsīm likumprojekts parlamenta atbalstu, iespējams, iegūtu.

Pavļuts arī apstiprināja, ka Saeimā vēl līdz Jāņiem varētu tikt iesniegts arī likumprojekts par partnerattiecību sakārtošanu un nelaulātu pāru partnerattiecību noregulējumu. "Attīstībai/Par!" gan partnerattiecību vietā vēlas lietot terminu dzīvesbiedri, lai paskaidrotu, ka runa nav par laulību aizvietojošu statusu.

Arī šo jautājumu var virzīt bez koalīcijas partiju atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti