Panorāma

Krievijā atbrīvos žurnālistu I. Golunovu

Panorāma

VID ķēries klāt baznīcām

Rosinās Saeimu lemt par ebreju īpašumu kompensēšanu

Rosinās Saeimu lemt par ebreju īpašumu kompensēšanu un dzīvesbiedru likumu

Saeimas darba kārtībā jau tuvākajā nākotnē nonāks divi sabiedrībā pretrunīgi vērtēti likumprojekti – par ebreju kopienas bijušo īpašumu restitūciju un partnerattiecībām. Abus atbalsta partiju apvienība "Attīstībai/Par!", kas apgalvo, ka likumprojektu atbalstīšanai Saeimā balsu pietiekot. Piemēram, apvienību atbalsta "Jaunā Vienotība"      

Jau šonedēļ Saeimai būs jālemj par likumprojektu, kas paredz Latvijas ebreju kopienai izmaksāt atlīdzinājumu par nelikumīgi atsavinātajiem īpašumiem.

Dokumentā minētā summa no valsts pamatbudžeta ir 40 miljoni eiro. Naudu plānots sākt izmaksāt pēc pusotra gada un pabeigt desmit gadu laikā.  

"Attīstībai/Par!" frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts skaidroja, ka runa ir par finanšu ekvivalentu, kas ''noteikts pēc kadastrālās vērtības, kurai ebreju kopiena, cik zinu, piekristu''.

Saskaņā ar koalīcijas līgumu, ebreju kopienas īpašumu jautājums ir viens no tiem, kurus var virzīt bez visu valdības partiju piekrišanas.

Latvijas Televīzijai zināms, ka divas no koalīcijas partijām varētu likumprojektu neatbalstīt, bet kopā ar opozīcijas balsīm likumprojekts parlamenta atbalstu, iespējams, iegūtu.

Pavļuts arī apstiprināja, ka Saeimā vēl līdz Jāņiem varētu tikt iesniegts arī likumprojekts par partnerattiecību sakārtošanu un nelaulātu pāru partnerattiecību noregulējumu. "Attīstībai/Par!" gan partnerattiecību vietā vēlas lietot terminu dzīvesbiedri, lai paskaidrotu, ka runa nav par laulību aizvietojošu statusu.

Arī šo jautājumu var virzīt bez koalīcijas partiju atbalsta.

31 komentārs
Anonīms lietotājs 18810
Nu ir atklājusies "Apvienībai Par" īstā seja! SOROSĪTI! Šī žĪdeļa pakaļpuses laizītāji! Biju viņiem simpatizējis. Tagad nekad vairs!
Guntis Balvi
Vispār jaatzīmē, ka 1991.gada 30.oktobrī tika pieņemts likums “Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā”. Pieteikumi par zaudēto īpašumu bija jāiesniedz līdz 1994. gada 1. jūnijam, bet pārējie dokumenti — ne vēlāk kā līdz 1996. gada 31. decembrim.
Valdis Bērziņš
Neatdosim ebreju dibinātai organizācijai, kurā apvienojas cilvēki pēc etniskās piederības, totalitāru režīmu atņemtos īpašumus, jo īpašumu atdošana būtu nacisms - genocīds pret ebrejiem. Tas Anonīms lietotājs 22614 ir ne tikai domāt nespējīgs cirvis, bet arī ar ebreju nīdējs ar novirzēm.
Valdis Bērziņš
Pilnīgi debils arguments. Tad jau sanāk, ka nebija iespējams atjaunot Latvijas Republiku ar tās teritoriju un robežām, jo tādas vairs nebija. Bija etniskā kopiena, ko pārstāvēja konkrēta organizācija un tagad arī ir etniskā kopiena, ko pārstāv konkrēta organizācija. Tā nav privātpersonu mantošanas lieta, nevajag muldēt stulbības. Īsāk sakot, nekas tev nesanāk, bērniņ.
Anonīms lietotājs 22614
To biedrību, kam tolaik piederēja īpašumi Latvijā, vairs nav un tur vairs nesanāk nekāda tiešā mantošana. Atliek izmantot pāridarītāju principu un mantot pēc tautības pazīmes. Kas piederēja Joskem, to var mantot tikai Joskes bērni, bet ne Moišes.
Valdis Bērziņš
Pilnīgas auzas, čalīt. Biedrība ir sabiedriska organizācija, kas nepieder tās dalībniekiem, nepieder nevienam konkrēti, tā ka tavi mantošanas argumenti ir sprāguša suņa vērti. LOL
Anonīms lietotājs 22614
Ebrejiem nav ne vainas, bet īpašumi jāatdod tikai bijušajiem īpašniekiem vai to mantiniekiem, kuri var apliecināt to tiesības uz īpašumu - nevis biedrībām, kas var apvienot gadījuma rakstura personas. Piemēram, biedrībā iestājas čingačguks un prasa atdot viņam bijušo skrodera darbnīcu, bet nevar pierādīt, ka tā ir bijusi viņa īpašums - tad ko tur atdot? Barankas caurumu un arī tas būtu par daudz. Nu, vienīgi plusiņus pie komentāriem var iedot - lai priecājas un nevienam nebūs pāri nodarīts.
Anonīms lietotājs 22614
Īpašumi būtu jāatdod tikai agrākajiem īpašniekiem vai to tiešajiem pēctečiem, nevis kādām tur kopienām, kurās var nebūt vispār neviena no tiešajiem pēctečiem. Nevar pieprasīt vai saņemt īpašumus, balstoties tikai uz tautību - tas būtu visīstākais nacisms un to taču mēs negribam, vai ne?
Gunārs Rozītis
Gribētos zināt, vai šos miljonus jākompensē par Latvijas Republikas varas iestāžu nelikumīgi veiktajiem īpašumu atsavinājumiem? Vai tomēr atsavināšanu ir veikušas okupantu varas iestādes? Vai Pavļuts ir okupācijas varas marionete vai marionetes pēctecis, kas kopā ar sev līdzīgajiem vēlas par nodokļu maksātāju līdzekļiem atpirkties, lai nebūtu jāuzņemas atbildība? Vai zem atjaunotās Latvijas Republikas vārda tomēr slēpjas stučkas sociālistiskā padomju republika, kura patiešām varētu uzņemties politisko un ekonomisko atbildību par viņu pēcteču paveikto? Vai varbūt tieši otrādi, par "brūnā mēra" varas iestāžu un to marionešu pastrādāto Pavļuts vēlas nogrūst atbildību uz tautas pleciem? Domāju, ne latviešu tauta, ne citas Latvijā dzīvojošās tautas, arī žīdu tauta, nav devušas šādai sevis aplaupīšanai savu mandātu. Vai varbūt tas tomēr ir saistīts ar Levita kunga ievēlēšanu augstajā amatā un kādam dikti gribās ielīst tumšākajā un siltākajā vietiņā?
Jānis Ozoliņš
Paldies tiem 37 Saeimas deputātiem, kuri nobalsoja “pret”, “Attīstībai/Par” iesniegto likumprojektu par 40 miljons eiro kompensāciju kādai ebreju kopienai. Šis dokuments, savā būtībā būtu ievietojams tūlīt aiz OIK afēras. Zīmīgi, ka ierosinājuma iesniedzējs Daniels Pavļuts bija aktīvs līdzdalībnieks arī OIK ieviešanā. Liels “fui” tiem 37 deputātiem, kuri nobalsoja “par” 40 miljonu eiro izvilkšanu no mūsu maciņiem. Pēc būtības iesniegtais likumprojekts paplašina mūsu Civillikumā noteiktās mantojuma tiesības, nosakot, ka mantot var arī pēc nacionālām pazīmēm.
Valdis Bērziņš
Smieklīgi lasīt ebreju nīdēju, nacistu un visādu šaurpierainu smerdeļu komentārus, kuros doma ir viena - ja īpašums ir atņemts ebrejiem, tad tas nav jāatdod vai jākompensē.
Valdis Bērziņš
Nomaini pamperu, nīkuli, un pastāsti kaut ko vairāk par savu bērnību. Aina, kurā tevi apbižo ebreji, bija uzjautrinoša.
Anonīms lietotājs 22614
"nacistu nīkulis" biežās izmantošanas iemesls ir tas, ka tevi bērnībā tā saukāja ebreju bērni dēļ viena no taviem vecākiem? Vai tavi vecāki tā lādēja nacistus? Acīmredzams, ka esi liels šī apzīmējuma cienītājs un ka nekavējies to lietot pa labi un pa kreisi.
Valdis Bērziņš
Vai tu maz zini vārda "naida pilns komentārs" nozīmi? Vai arī neapzināti izmanto, lai projicētu savu nacistu nīkuļa naidu uz mani tāpēc, ka es uzjautrinos par tavu nevarīgo siekalošanos pie mana komentāra?
Anonīms lietotājs 22614
Vai tu maz zini vārda "nacists"nozīmi? Vai arī neapzināti izmanto, lai emocionāli iekrāsotu savus naida pilnos komentārus?
Valdis Bērziņš
Protams, nespēja ienīst ebrejus viņu etniskās piederības dēļ nacistu nīkuļiem skaitās smaga psiholoģiska problēma. LOL
Anonīms lietotājs 22614
Tava retorika norāda uz nestabilu personību un samilzušām psiholoģiska rakstura problēmām.
Valdis Bērziņš
Pārsmējos par tavu stulbumu. Naidīgi te ir tikai kretīnu izteikumi pret ebrejiem. Es par šiem izteikumiem smejos. Varbūt kādu slimu rasistu vai padebilu nacistu aizvainotu tas, ka viņu nosauc par ebreju, taču mani tas neaizskar, lai gan manos rados nav neviena ebreja. Tā ka tavi kuslie centie ir veltīgi, nīkuli.
Anonīms lietotājs 22614
Labi, neatbildi. Galvenais, ka tavs dzimtais kibucs griež plusus taviem naidīgajiem komentāriem.
Valdis Bērziņš
Neredzu jēgu atbildēt uz tik stulbu jautājumu.
Anonīms lietotājs 22614
Ko tik naidīgi? Labāk paskaidro, kāpēc tik ilgi neprasīji valstij vectēva īpašumus!
Andrejs Svilāns
Mjā, kad Nacionālais botāniskais dārzs lūdza pusmiljonu, lai vismaz nokompensētu minimālo algu pieaugumu pēdējos gados (10+10+50) un sasniegtu vidējo algu 500 uz papīra (!!!), kad valstī vidējā jau pāri 1000, tad saņēmām apaļu pigu. Skumji, vienkārši skumji ...
Jānis Liepiņš
Ja jau źīdu biedrībai pieśķirs kompensācijas ,tad tas ir jādara arī ar cităm biedrībām.Kas tad žīdi ir kaut kādi pārcilvěki, vai arī ir labāki par citiem,vau arī tīrāka rase ,un atbalstu no opozīcijas var dabūt tāpěc ,ka opozīcija mudž no krieviski runājośajiem židiem.Līdz šim bija tā ,ka limums ir viens priekś visiem ,bet tagad iznāk ,ka žīdiem ir atseviśķś likums.
Andrejs Čirva
Intresanti! Ar ko tad tagadeejie Latvijas valsts, nodoklu maksaataaji ir nogreekojushies eebreju kopienas priekshaa. Stuulbi ir maksaat neparko
Andris Miloshs
Nē nu ja Saeimā nevar atrast jēdzīgākus darbus tad labāk nedara neko, nevis grūž valstī vēl lielākā bedrē. Ja gribat atlīdzināt holokausta sekas meklējiet atbildību Vācijas un Krievijas virzienā. Nav jau tā ka Latvijā būtu jāatbild par otrā pasaules kara sekām
Zigmārs Romanovskis
Intersanti, bet kadastru līdzinās ar tirgus cenu, un tad tās summas būs vēl lielākas...
Anonīms lietotājs 23236
Tā saucamā žīdu partija..
Kremilek Rukis
Bezgalīgi muļļāts jautājums. Jau tik daudzas reizes ir stāstīts par to, ka īpašuma tiesību atjaunošana tika veikta 90. gados, turklāt atzīstamā līmenī, un krievijas žīdu 2000. gados dibinātajai organizācijai tiesību uz īpašumiem nav nekādu. Viss, kas viņiem ir, ir veikli lobētāji. Bet kad runa iet par miljoniem, daudziem acis mantkārē iedegas, vai ne, Pavļut?!
Anonīms lietotājs 6871
Kādēļ atkal un atkal pēc KĀRTĒJĀ īpašuma atdošanas vai kompensēšanas tiek apgalvots, ka nu, beidzot, ir viss, mums vairs pretenziju nav, atdodiet tikai šo un mēs liksimies mierā? Bet, nekā, - pienāk jauns sasaukums, jauni lobisti un atkal kaut kas nav samaksāts, kaut kas taču viņiem pienākas, kaut kas būs jāmaksā!! Vai ebreju kopiena neredz, kas notiek valstī?? 40 mio kaut 10 gados ir 4 mio gadā!! Mums (LATVIJAI) nav tādas naudas, mums IR DAUDZ STEIDZAMĀKAS VAJADZĪBAS, kopienas situācija nav kritiska, bet valstī ir 100iem tūkstošu emigrantu un katastrofa medicīnā personāla trūkuma dēļ. Vienreiz PIETIEK izsūkt šo pakļāvīgo valsti, labāk būtu devuši tai kaut ko, kādu jaunu rūpnīcu, piemēram! Jā, piekrītu, - ja vēl joprojām ko grib, lai vēršas pie Vācijas un Krievijas, tām naudas ir vairāk.
Edgars Kļaviņš
Nolādēta pederastu partija !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti