Rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret policisti par bezdarbību uzbrukuma laikā jaunietim ar Ukrainas karogu

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par tīšu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums pārvaldības kārtībai un ievērojami apdraudētas citas ar likumu aizsargātas intereses, informē Iekšējā drošības dienesta pārstāve Santa Bivbāne.

Minētā policijas amatpersona, zinot par uzbrukumu personai, kurai uz pleciem bija aplikts Ukrainas karogs, un tā izdarītāju, normatīvajos aktos noteiktā kārtībā neziņoja par notikušo Valsts policijai, kā arī procesuālo darbību laikā Valsts policijas amatpersonām neatklāja noziedzīgo nodarījumu veikušās personas atrašanās vietu, lai gan VP amatpersonai tā bija zināma.

Minētajai Valsts policijas amatpersonai saistībā ar notikušo ir pārtraukts dienests Valsts policijā.
Par bijušās Valsts policijas amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – valsts amatpersonas bezdarbība – izdarīšanu. 

Iekšējās drošības birojs norāda, ka minētais kriminālprocess prokuratūrā tika izdalīts no Valsts policijā uzsākta kriminālprocesa un jūnija vidū nodots Iekšējās drošības birojam noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanas veikšanai.

KONTEKSTS:

Piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās Sakuras dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas. Pasākums noslēdzās ar pasākuma vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā dziedot "Saule, pērkons, Daugava".

Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.

Pēcāk vīrietim, kurš pie Uzvaras parka uzbrucis jaunietim ar Ukrainas karogu, piemēroja 200 piespiedu darba stundas.

Jūlija sākumā Ukrainas karoga dēļ uzbrukumā cietušā jaunieša advokāts pārsūdzēja prokurora lēmumu, bet jūlija beigās kriminālprocess lietā par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu tika atjaunots. Tāpat 18. jūliju no dienesta Valsts policijā atvaļināta persona, kura bijusi klātesoša 20. maija notikumos Rīgā, kad cieta jaunietis par Ukrainas karoga nēsāšanu. Saistībā ar notikušo Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālprocesā izmeklēja iespējamu policistes bezdarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti