Rosina SEPLP locekļiem maksāt 3000 eiro algu, bet priekšsēdētājam – 3200 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 27. aprīlī, izskatīšanai Saeimā lēma virzīt grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt atalgojumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem, informēja parlamentā. SEPLP locekļiem algā grib piešķirt 3000 eiro, bet priekšsēdētājam – 3200 eiro.

"Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļiem būs darbs ar milzīgu atbildību – apvienot abus sabiedriskos medijus vienā, izstrādāt sabiedrisko pasūtījumu un iedzīvināt jauno sabiedrisko mediju arhitektūru. Jaunā padome būs atbildīga par 40 miljonu eiro sadali sabiedriskajiem medijiem. Ar izmaiņām likumā padomes loceklim plānots noteikt atalgojumu 3000 eiro apmērā, savukārt padomes priekšsēdētājam – 3200 eiro neto.

Šis ir konkurētspējīgākais atalgojums, ko šobrīd varam piedāvāt šāda līmeņa speciālistiem,”

atzīmēja Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. Viņš pauda cerību, ka izmaiņas paātrinās jaunās padomes izveidi un kompetentu padomes locekļu piesaisti.

Pašlaik noteikts, ka SEPLP priekšsēdētāja un padomes locekļu atalgojums aprēķināms, vidējās darba samaksas apmēram valstī piemērojot koeficientu, kas ir attiecīgi 2,78 padomes priekšsēdētājam un 2,31 padomes locekļiem. Koeficientu padomes priekšsēdētāja atalgojuma aprēķinam iecerēts palielināt līdz 4,48, bet padomes locekļu atalgojumam iecerēts piemērot koeficientu 4,2.

Tāpat plānots ar SEPLP locekļu atalgojumu samērot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atlīdzību, paredzot, ka padomes priekšsēdētājam tiek piemērots koeficients – 4,48, priekšsēdētāja vietniekam – 4,34 un padomes loceklim – 4,2. Iecerēts, ka izmaiņas, kas saistītas ar NEPLP atalgojumu, stāsies spēkā šī gada 1.septembrī.

Cilvēktiesību komisija aicinās likumprojektu kā steidzamu izskatīt Saeimā pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, informēja komisijas priekšsēdētājs Kaimiņš.

KONTEKSTS:

Jaunais sabiedrisko mediju pārvaldības likums stājās spēkā jau šī gada sākumā, taču vēl līdz šim nav izdevies izveidot SEPLP, kuras sastāvā ir jābūt trīs locekļiem. Viens no tiem ir jāvirza Saeimai, viens - Valsts prezidentam un vēl viens - nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetam. Pēdējie jau tikuši līdz fināla kārtai konkursā, kur iekļuvis viens pretendents.

Iepriekš minēto institūciju pārstāvji pieļāva, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc vajadzētu diskutēt par likumā noteiktā SEPLP atalgojuma palielināšanu, lai jaunajā padomē būtu gatavi strādāt arī augstu kvalificēti profesionāļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti