Panorāma

Stradiņu poliklīnikā gaisu dezinficē robots

Panorāma

Daļa bērnu netiek pie interešu izglītības

Kriminālvajāšana pret austrumu robežas būvnieku

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret austrumu robežas izbūvē iesaistītu uzņēmēju par izcirstās koksnes zādzību

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret kādu austrumu robežas izbūvē iesaistītu uzņēmēju par izcirstās koksnes zādzību, informēja IDB.

Pabeidzot pirmstiesas izmeklēšanu vienā no uzsāktajiem kriminālprocesiem, kas saistīti ar valsts austrumu robežas izbūvi, IDB ir nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesu, ierosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu uzņēmēju par robežas izbūves procesā izcirstās koksnes zādzību, valsts budžetam nodarot kaitējumu vairāk nekā 180 000 eiro apmērā.

IDB veiktajā izmeklēšanā iegūti pierādījumi tam, ka

apakšuzņēmējs, kurš bija noslēdzis līgumu par mežizstrādes darbu izpildi ar uzņēmumu, kas veica valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar Latvijas un Krievijas robežu, pretlikumīgi piesavinājās robežas izbūves procesā izcirstos kokus 3656 kubikmetru apjomā.

Nozagto koksni apakšuzņēmējs realizēja dažādiem uzņēmumiem, valstij radot mantisku zaudējumu vairāk nekā 180 tūkstošu eiro apmērā.

“Ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītie jautājumi un pat skandāli ir sabiedrības uzmanības lokā jau vairāk nekā divus gadus, un šis ir kārtējais ar pretlikumībām austrumu robežas izbūvē saistītais kriminālprocess, kurš ir nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai. Līdz šim Iekšējās drošības birojs ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu jau trijos ar Latvijas–Krievijas robežas izbūvi un tehnisko aprīkošanu saistītos kriminālprocesos, un vēl vienā vērienīgā ar robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā turpinās intensīvs darbs pie pierādījumu bāzes apkopošanas,” pastāstīja IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Vidzemes priekšpilsētas tiesā tieši šobrīd tiek skatīta lieta pret divām bijušajām robežsardzes amatpersonām – Valēriju Širokovu un Igoru Žuravļovu kā arī vairākiem uzņēmējiem par pārkāpumiem citos robežas izbūves projektos.

Abas robežsardzes amatpersonas esot pieprasījušas un pieņēmušas kukuļus, kā arī atbalstījušas krāpšanu. Savukārt piecas fiziskas personas, darbojoties juridisko personu interesēs, devušas kukuļus Valsts robežsardzes amatpersonām un izdarījušas krāpnieciskas darbības, nodarot valstij zaudējumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā. 

KONTEKSTS:

Kopējā iepirkuma summa valsts austrumu robežas ierīkošanai pārsniedz 40 miljonu eiro. 2019. gada septembrī IDB aizturēja bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku Māri Peilānu.

2020. gada sākumā Valsts kontrole informēja par atklātajiem pārkāpumiem, veicot revīziju Valsts robežsardzē un izvērtējot, vai valsts budžeta līdzekļi Latvijas robežas joslas infrastruktūras būvniecībai un uzturēšanai ir izlietoti likumīgi, sasniedzot izvirzītos mērķus un rezultātus. Valsts kontroles revīzijā konstatētais atbilst IDB paustajām aizdomām par likumpārkāpumiem Latvijas austrumu robežas joslas un infrastruktūras izbūvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti