Rosina sākt kriminālvajāšanu par personas nolaupīšanu un darba ekspluatāciju

Valsts policija (VP) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu par kādas personas nolaupīšanu un darba ekspluatāciju, informēja VP.

Pagājušajā gadā policija bija saņēmusi informāciju no kādas nevalstiskās organizācijas par iespējamu darba ekspluatāciju Rīgas reģionā un, reaģējot uz saņemto informāciju, 2021. gada martā uzsāka kriminālprocesu un izmeklēšanu.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka kādā adresē Rīgas reģionā ar varu tiek turēta persona, kura, iespējams, ir cilvēku tirdzniecības upuris, kurš tiek ekspluatēts. Ekspluatācija izpaudās kā piespiešana veikt dažāda veida palīgdarbus saimniecībā, kā arī remontdarbus. 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka iespējamie paverdzinātāji darbiem piemeklēja personas, kurām ir dažādas atkarības, piemēram, alkoholisms, kā arī bezpajumtniekus. Tāpat noskaidrots, ka par padarīto darbu netika maksāts un nodarbinātais strādājis par vēdera tiesu. Dzīvošana nodrošināta avārijas stāvoklī esošos objektos – mājā, kur notika remontdarbi un celtniecības vagoniņā. 

Pērn augustā policija veica sankcionētas kratīšanas un personu aizturēšanas konkrētajā adresē Rīgas reģionā. Tika aizturēti trīs vīrieši, kuri dzimuši 1950., 1973. un 1985. gadā. Operācijas laikā tika atbrīvota nolaupītā persona, kura jau ir saņēmusi valsts apmaksātus rehabilitācijas pakalpojumus.

Šie vīrieši jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. 

Tāpat pagājušajā gadā, veicot kratīšanas personu dzīvesvietā, automašīnā un pieguļošajā privātajā teritorijā tika konstatētas un izņemtas vairākas šaujamieroču un munīcijas vienības, kā arī sakaru līdzekļu slāpētājs, par ko vēlāk tika saņemts arī eksperta atzinums. Izvērtējot iegūto pierādījumu kopumu, viena persona papildu tika atzīta par aizdomās turēto.

Savukārt vēl viena persona papildu atzīta par aizdomās turēto par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu. 

Izmeklēšanas laikā ir identificēta un arestēta aizdomās turēto personu noziedzīgi iegūtā manta – transportlīdzeklis un dzīvoklis ar kopējo vērtību 43 tūkstoši eiro.

Šī gada 14. jūlijā krimināllieta tika nosūtīta uz Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām. Šobrīd visām trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti