Rosina kriminālvajāšanu pret bijušo IeM Informācijas centra amatpersonu par bezdarbību iepirkumā

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu bijušo Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IC) amatpersonu par tīšu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kuras rezultātā radīts būtisks kaitējums valsts pārvaldības kārtībai, informēja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB guva pierādījumus tam, ka minētā amatpersona, kuras pienākumos ietilpa iestādes rīkoto iepirkumu procedūru vadīšana un kontrole, apzināti pieļāva bezdarbību kādā centra veiktā iepirkumā, piešķirot līguma slēgšanas tiesības neatbilstošam pretendentam.

Tādējādi radīts būtisks kaitējums valsts pārvaldības kārtībai un ierobežota brīvas konkurences iespējamība minētajā iepirkumā.

Par minētās Iekšlietu ministrijas informācijas centra bijušās amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – valsts amatpersonas bezdarbība – izdarīšanu.

Aģentūrai LETA zināms, ka persona, pret kuru rosināts sākt kriminālvajāšanu, nav no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā IC priekšniece Līga Lapiņa.

Prokuratūrai nodotā lieta ir saistīta ar citu IC veikto iepirkumu, un tā nav saistīta ar pērn izskanējušo informāciju, ka IDB veic izmeklēšanu par IC amatpersonu un uzņēmuma "KB Open" iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem videonovērošanas sistēmu iepirkumiem, noskaidroja LETA.

Šis kriminālprocess tika sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un šajā lietā turpinās izmeklēšana IDB.

Tāpat ziņots, ka iepriekš no amata pienākumu pildīšanas atstādināta IC priekšniece Līga Lapiņa. Tas darīts, jo viņai piemērots drošības līdzeklis kādā krimināllietā, kura patlaban ir Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā. 

Šajā lietā apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Mantas nosaukums prokuratūras paziņojumā nav minēts, taču LETA jau rakstīja, ka saskaņā ar IDB iepriekš informēto tā ir sakaru ierīce.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt