Dienas ziņas

Pandēmija mudinājusi lemt par infekcijas nodaļas izbūvi

Dienas ziņas

Zarnu vēža profilaktisko pārbaužu aktivitāte – zema

Rosina iekļaut ugunsdrošību arī autoskolās

Rosina autoskolas apmācībās iekļaut arī ugunsdrošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Elektroinstalācijas bojājumi, neuzmanīga apiešanās ar uguni un tīša dedzināšana ir biežākie iemesli tam, ka transportlīdzekļos izceļas ugunsgrēks. Nereti autovadītāji nezina, kā pareizi rīkoties, ja mašīna sākusi dūmot vai to pārņēmušas liesmas. Atbildīgie dienesti uzskata – lai šādos gadījumos virsroku nepārņem uztraukums, jauno autovadītāju teorētisko apmācību programmās jāiekļauj arī ugunsdrošības tēma.

Pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rēzeknes daļas ēkas līdztekus ugunsdzēsēju mašīnām izvietota arī bojāta "Volvo" markas automašīna. Ugunsdzēsēji imitē automašīnas aizdegšanos, vienlaikus skaidrojot, kādai jābūt pareizai rīcībai šādos gadījumos. Pieredze rāda, ka lielākoties, kad transportlīdzeklis aizdedzies, autovadītājus pārņem panika un viņu rīcība nav atbilstoša situācijai. Biežāk pieļautā kļūda ir, neizvērtējot situācijas apdraudējumus, mēģināt sākt dzēst savu auto ar ugunsdzēšamo aparātu un tikai tad zvanīt 112.

"Ja aizdegas mašīna, tad viņu vajag apstādināt, izslēgt motoru, evakuēties no mašīnas - pasažierus, dzīvniekus, ja tādi ir. Nobloķēt mašīnu, lai viņa nekur neripo. Aiztaisīt visas durvis, logus un tad izsaukt VUGD," pareizo rīcību aprakstīja VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietnieks Artūrs Kukuļs.

"Ir problemātiski, ka viņi nevar paskaidrot, kas ir noticis. Dažreiz nevar nosaukt to adresi, nosaukt ielu. Dažreiz var nosaukt kaut kādu tādu nosaukumu, ko izmanto, piemēram, tikai noteiktajā pilsētā," pieredzē dalījās VUGD Latgales reģiona pārstāve Irita Slavinska.

Pašlaik autovadītāju teorētisko apmācību programmās nav iekļauti jautājumi par ugunsdrošību. Tomēr Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) un VUGD uzskata, ka to apgūt būtu svarīgi.

"Pirms viņus iekļaut teorētiskajā, teiksim, eksāmenu bāzē iekšā, noteikti jau tad jāsāk, protams, būtu ar apmācību. Apmācību programmās autoskolās šie jautājumi netiek skatīti, nav viņi iekļauti," norādīja CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks Vitālijs Keišs.

Lai izmaiņas autovadītāju teorētisko apmācību programmās notiktu, ar oficiālu iesniegumu jāvēršas Satiksmes ministrijā (SM). Tālāk tas tiktu virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā. Līdz šim gan ministrijā šāda iniciatīva nav saņemta.

"Jāvienojas droši vien ar ugunsdzēsības speciālistiem, kas, viņu ieskatā, ir tas, ko vajadzētu papildus paust jauniem autovadītājiem. Kas ir tās pamatlietas, kuras viņiem būtu jāatgādina. Un tad droši vien arī varēs izvērtēt, cik tad tas apjoms aizņem darba, piemēram, tiem pašiem instruktoriem," sacīja SM Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova.

SM informēja, ka šādas programmas iekļaušanai jauno autovadītāju kursos pietiktu ar VUGD iniciatīvu, piemēram, e-pasta formā definējot problēmu un skaidrojot tās ierosinājuma nepieciešamību. Tam sekotu pārrunas par nodarbību izstrādi un sadarbība ar autoskolām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti