Rosina apsūdzēt policistu par akcīzes preču nelikumīgas tirgošanas piesegšanu un kukuļņemšanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par akcīzes preču pretlikumīgas tirdzniecības piesegšanu, nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu lielā apmērā un kukuļņemšanu. Kriminālvajāšanu rosina sākt arī pret četrām privātpersonām – par kukuļdošanu, informēja IDB.

Minētā kriminālprocesa ietvaros šā gada maija beigās aizdomās par akcīzes preču pretlikumīgas tirdzniecības piesegšanu IDB aizturēja kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienības vadošu amatpersonu. Aizturētā dienesta pienākumos savulaik ietilpa ar akcīzes nodokli apliekamu preču pretlikumīgas tirdzniecības apkarošana.

IDB guva pierādījumus tam, ka aizturētais ar kādas bijušās policijas amatpersonas starpniecību ilgstoši un pēc pieprasīšanas regulāri saņēma kukuļus no privātpersonām, kuras pretlikumīgi tirgoja akcīzes preces, kā arī no privātpersonām, lai to pārstāvētie uzņēmumi netiktu pakļauti policijas pārbaudēm. Izmeklēšanā noskaidrots, ka iepriekš minētās privātpersonas kopumā kukulī nodeva materiālus labumus vairāk nekā 8000 eiro vērtībā.

Vienlaikus IDB, veicot izmeklēšanas darbības, Valsts policijas amatpersonas un bijušās amatpersonas lietošanā esošajās telpās atrada un izņēma nelikumīgus alkoholiskos dzērienus lielā apmērā. Papildus tam pie bijušā policista tika atrasts un izņemts neatļauti glabāts šaujamierocis ar munīciju, kā arī stratēģiskas nozīmes prece, kuras glabāšana un aprite ir aizliegta.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret policijas amatpersonu un bijušo VP amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļņemšanu (Krimināllikuma 320.pants), kā arī par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu lielā apmērā (Krimināllikuma 221.2 panta trešā daļa). Vienlaikus pret bijušo VP amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par šaujamieroča un munīcijas glabāšana bez attiecīgās atļaujas (Krimināllikuma 233.panta otrā daļa), kā arī stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšana (Krimināllikuma 237.1 panta otrā daļa).

Attiecībā pret četrām privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļdošana (Krimināllikuma 323.pants), kā arī attiecībā pret divām no minētajām privātpersonām - par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā (Krimināllikuma 221.6 pants).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt