Rosina apsūdzēt kādreizējo psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientu seksuālā vardarbībā pret citu pacientu

Valsts policijā pabeigta izmeklēšana krimināllietā par kādas personas seksuālu izmantošanu brīdī, kad tā uzturējusies psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo personu – tolaik slimnīcas pacientu, kas šobrīd izcieš sodu cietumā par analoģisku noziedzīgu nodarījumu, informēja policija.

2019. gadā Valsts policijā tika saņemta informācija par kādu 1991. gadā dzimušu personu, kura, atrodoties psihoneiroloģiskā slimnīcā, cieta no seksuālas vardarbības. Persona tur esot uzturējusies deviņus gadus – no 2000. līdz 2009. gadam.

Valsts policija uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja iespējamo vainīgo personu.

Likumsargi, veicot izmeklēšanu, noskaidroja, ka 1989. gadā dzimusī aizdomās turētā persona 2006. gada vasarā veica dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā pret iebiedēto tobrīd nepilngadīgo cietušo personu. Lai īstenotu noziedzīgo nodarījumu, aizdomās turētais pret cietušo pielietoja vardarbību, draudus un izmantoja viņa bezpalīdzības stāvokli, kas izpaudās regulārā viņa sišanā.

Cietusī persona ir jaunāka par iespējamo vainīgo, tāpēc tobrīd baidījās no viņa un nespēja pretoties. Jāpiebilst, ka

abas personas tolaik uzturējās slimnīcā un bija tās pacienti.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka pret cietušo personu ir veikti trīs sevišķi smagi noziedzīgi nodarījumi pēc Krimināllikuma 160. panta otrās daļas – par dzimumtieksmju citādu apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tādas darbības izdarītas ar nepilngadīgo, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums tika veikts 2006. gadā, kriminālprocess ir uzsākts, pamatojoties uz Krimināllikuma 160. panta redakciju, kas bija spēkā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī.

Aizdomās turētā persona jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par dzimumnoziegumiem un šobrīd izcieš sodu cietumā par vienu no tiem.

Nostiprinot pierādījumus par personas saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām, šī gada 14. septembrī krimināllieta tika nodota Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti