Dienas ziņas

«Ainaži» samazinās gultu skaitu

Dienas ziņas

Paplašinās Kazdangas bērnudārzu

Ropažos diskutē par vidusskolas nākotni

Ropažos diskutē par vidusskolas nākotni

Novada attīstības stratēģijā Ropažu vidusskola paredzēta kā mācību iestāde, kur iegūt vispārējo vidējo izglītību. Nelielā bērnu skaita dēļ, īpaši vidusskolas posmā, kur mācās vien divdesmit seši audzēkņi, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma veiktā pētījuma aprēķiniem, tai paredzēts vien  sākumskolas statuss. Lēmums par skolas nākotni būs jāpieņem pašvaldības deputātiem, bet pirms tam par to  izglītības forumā diskutēja vecāki un pedagogi.

Atšķirībā no tuvējās Pierīgas, kur skolēnu skaits ik gadu pieaug pat par 10%, Ropažu novadā  pieaugums ir neliels un nevienmērīgs. Skolu tīkla sakārtošanas pētījumā Ropažu vidusskolu, kurā ir tikai par dažiem desmitiem vairāk skolēnu nekā sešus kilometrus attālajā Zaķumuižas pamatskolā, ieteikts reorganizēt par sākumskolu. Tam gan nepiekrīt ne vecāki, ne pedagogi, ne pašvaldība.

"Vienu galu novadam aptver Zaķumuižas pamatskola. Otrs gals ir Ropažu vidusskolai, un tīri ģeogrāfiski ir ļoti grūti no Silakroga un Muceniekiem atvest [bērnus] uz Ropažiem. Ja mēs skatāmies loģistiku, tad šie cilvēki vairāk dodas Rīgas virzienā," teica Ropažu novada izpilddirektore Signe Grūbe.

Uz izglītības forumu, kurā tika spriests par novada mācību iestāžu nākotni, sanākušie Ropažu vidusskolā vēlas saglabāt arī vidusskolas posmu. Iemesli tam ir vairāki, bet galvenokārt tāpēc, ka divas trešdaļas audzēkņu esot no sociālā riska grupām.

"Ne visi vecāki var atļauties sūtīt savu bērnu kaut kur citur vidusskolā. Otrkārt, bērnu drošība un, treškārt, ne visi bērni, kas ir pieraduši nelielā skolā, ir spējīgi mācīties lielā skolā. Pēc kāda laika viņi no turienes aiziet, un mums paliek vairāk klaiņotāju," sprieda Ropažu vidusskolas direktora vietnieks Fēlikss Svirskis.

Arī izglītības kvalitāte, ko apliecinot gan eksāmeni, gan olimpiādes, esot gana laba. Turklāt, pārejot uz kompetencēs balstītu izglītību, nelielais skolēnu skaits ir tikai plus. Pārmaiņas skolā gan esot nepieciešamas. Vecāki uzskata, ka jāmeklē jauni virzieni, kas interesē jauniešus, jo  nereti vecāki gribētu, lai bērns turpina izglītību Ropažos, bet  skolēns tam nepiekrīt.

"Noteikti jāskatās vidusskolā uz to pusi, kas ir saistīta ar IT, datoriku, robotiku. Varbūt uzņēmējdarbības virzienu, kur skolēnam būtu plašas iespējas saprast, ko viņš vēlas darīt un ar ko saistīt savu nākotni,"

vērtēja Ropažu vidusskolas skolas padomes priekšsēdētāja Silvija Apse.

Jau šomēnes diskusijas par izglītības iestāžu nākotni sāks arī novada deputāti, bet vismaz nākamajā mācību gadā Ropažos vēl noteikti palikšot arī vidusskolas posms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt