Rolands Irklis stājas valsts kontroliera amatā

Pēc valsts kontroliera zvēresta nodošanas ceturtdien, 28. janvārī, šajā amatā stājas Rolands Irklis, par kuru Saeimas vairākums nobalsoja 14. janvārī, ieceļot valsts augstākās revīzijas iestādes vadībā uz četriem gadiem, informēja Valsts kontrolē.

Jaunais valsts kontrolieris amatā vēlas turpināt labi iesāktos Valsts kontroles attīstības virzienus un sekmēt, lai Valsts kontroles darbs rada iespējami lielus ieguvumus valstij un sabiedrībai.

“Pateicoties Valsts kontroles darbam, turpmākajos gados valsts funkciju izmaksām jāsamazinās, bet valsts nodrošinātajiem pakalpojumiem jāsniedz sabiedrībai pēc iespējas lielāki ieguvumi. To var sasniegt, sekmējot atbilstības un lietderības principu ievērošanu attiecībā uz finanšu resursu izlietojumu un sniedzot skaidrus ieteikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem valsts pārvaldes funkcijās, procesos un pakalpojumos. Savu līdzšinējo pieredzi neatkarīgas un koleģiālas valsts iestādes vadībā izmantošu, lai stiprinātu un saliedētu Valsts kontroles komandu un tā pēc iespējas visaptveroši realizētu savu profesionālo potenciālu un sasniegtu izvirzītos mērķus," stājoties amatā, uzsvēra jaunais valsts kontrolieris.

Irklis Latvijas Universitātē ieguvis jurista kvalifikāciju un Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolā – maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā. Pirms darba Valsts kontrolē bijis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs un padomes loceklis, zvērināts advokāts un strādājis par juristu Latvijas Bankā un privātajā sektorā.

Irklis valsts kontroliera amatā nomaina Elitu Krūmiņu, kura Valsts kontroli vadīja likumā pieļautos divus termiņus kopš 2013. gada.

KONTEKSTS:

Saeima ceturtdien, 14. janvārī, par valsts kontrolieri ievēlēja Irkli, kurš iepriekš bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs.

Par Irkļa kandidatūru balsoja 53 deputāti, bet pret bija 42. Politiķiem izvērtās plašas debates par to, kurš no kandidātiem Valsts kontroles vadītāja amatā būtu vislabākais, jo kā kandidāti bija pieteikti arī divi Valsts kontroles padomes locekļi – Edgars Korčagins un Ilze Grīnhofa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt