Rokpelnis: Atzīšanās sadarbībā ar VDK nebija politiski motivēta

Dzejnieks Jānis Rokpelnis kategoriski noraida Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas vadītāja Kārļa Kangera teikto, ka viņa atzīšanās sadarbībā ar čeku varētu būt politiski motivēta. Rokpelnis uzsver: tā rīkoties lika tikai un vienīgi sirdsapziņa.

Kangeris intervijā Latvijas Radio pauda, ka PSRS Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisija noteikti sagatavos gala ziņojumu paredzētajā laikā – līdz nākama gada maija beigām. Ziņojumā valdībai būs ieteikums publicēt VDK aģentu kartotēku, kurā ir aptuveni 4300 vārdi, un publicēt to bez komentāriem. Kangeris skaidroja, ka pašā gala ziņojumā konkrēti vārdi gan nebūs minēti.

Rokpelnis: Atzīšanai sadarbībā ar VDK nebija politisku motīvu
00:00 / 00:51
Lejuplādēt
Bet, runājot par dzejnieka Jāņa Rokpeļņa atzīšanos sadarbībā ar čeku, Kangeris pieļāva politisku motīvu. Iespējams, tiek mēģināts parādīt, ka VDK dokumentus nevajag publicēt.

„Šo absurdo apgalvojumu es kategoriski noliedzu. Nekādu politisku motīvu man nebija,” to komentēja Rokpelnis.

“Šo atzīšanos es veicu sirdsbalss un vainas apziņas vadīts. Varbūt ir grūti saprast, ka cilvēkam sirdsapziņa var būt spēcīgāka par pašaizsardzības instinktu, bet šoreiz tā bija. (..) Tagad es simtprocentīgi esmu pārliecināts, ka VDK dokumenti, visas slavenās kartotēkas un kartiņas vajag obligāti publicēt un pēc tam jau pētīt, komentēt un tā tālāk,” sacīja dzejnieks.

Jau ziņots, ka pēc atzīšanās sadarbībā ar bijušās LPSR Valsts drošības komiteju jeb tā saukto čeku Rokpelnis atzina, ka atzīšanos nenožēlo un jūt, ka ir attīrījies un ticis vaļā no vainas apziņas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti