Panorāma

AS «Latvijas gāze» sadalīta

Panorāma

Panorāma

Robežsargi sašāvuši bēgošu nelegālo imigrantu

Robežsargi agresīva robežpārkāpēja aizturēšanai spiesti šaut un ievaino viņu kājā

Ceturtdien, 1. septembrī, par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi, bet viņu pavadonis, Krievijas pilsonis, izrādīja pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi bija spiesti pielietot ieroci un ievainoja viņu kājā, informēja robežsardze.

Viļakas pārvaldes robežsargi Alūksnes novadā pēc robežpārkāpuma pazīmju konstatēšanas uz Latvijas – Krievijas robežas uzsāka pārkāpēju meklēšanu. Viņi atrasti Latvijas pusē jau 3 kilometrus no robežas. Robežsargi aizturēja desmit Vjetnamas pilsoņus.

Savukārt Čečenijā dzimis Krievijas pilsonis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām, aizturēšanas laikā izrādīja aktīvu fizisku pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi pārkāpēja aizturēšanai bija spiesti pielietot dienesta ieroci. Pārkāpējs tika ievainots kājā.

 Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Guntis Pujāts pastāstīja, ka robežsargs - kinologs vairākas reizes raidīja brīdinājuma šāvienus, bet pārkāpējs turpināja bēgt un atradās jau aptuveni 300 metru attālumā no Krievijas robežas, tāpēc robežsargs nolēma viņu apturēt, iešaujot kājā. 

Robežsardzes pārstāvis Pujāts: Par pārkāpēja aizturēšanu

  “Robežsargs izteica brīdinājumu “stāt!” latviešu un krievu valodās, persona nepakļāvās, turpināja bēgšanu. Tika izdarīti četri brīdinājuma šāvieni gaisā, persona saminstinājās, bet līdz galam neapstājās un bēga,” stāstīja Pujāts.

  Robežsardze, nepārtraucot pakaļdzīšanos, piesaistīja papildspēkus un bloķēja apkārtceļus. Daļa apsargāja notvertos vjetnamiešus, citi turpināja vajāt bēgošo, kurš uzbruka kādam robežsargam un nogāza to zemē.

  “Viņš turpināja agresīvi uzvesties, palīgā steidzās cits robežsargs ar dienesta suni. Viņš bija atradis koku, ar kuru sita dienesta suni. Kinologs izdarīja brīdinājuma šāvienus, bet arī tas neatturēja,”  stāstīja Pujāts. 

  Pēc aizturēšanas robežpārkāpējam tika sniegta pirmā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā, kur tika atzīts, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

  Robežsardzes pārstāve Jevgeņija Pozņaka: Robežsargi agresīva robežpārkāpēja aizturēšanai spiesti šaut un ievaino viņu kājā

   Pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, par  liela skaita personu nelikumīgu pārvietošana pāri valsts robežai  un par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

   Viņam draud astoņi gadi cietumā Latvijā, bet pēc tam izraidīšana uz mītnes zemi.

   “Esam konstatējuši, ka no Krievijas Federācijas čečenu pilsoņi ļoti aktīvi iesaistās personu nelikumīgā pārvietošanā pār robežu, un šeit bija redzams, ka viņš ir šis pārvietotājs, kā mēdz Eiropā saukt – cilvēku kontrabandists, kurš organizē nelikumīgu pārvešanu pāri, tālāk viņu sagaida Latvijā,” stāstīja Pujāts. 

   Aizturot robežpārkāpējus, aizvien biežāk tiek izrādīta pretestība. Tā šogad robežsargi pārkāpēju aizturēšanas laikā jau vairākas reizes bija spiesti pielietot dienesta suņus. Dienesta ierocis šogad tika pielietots pirmo reizi.

   Šogad jau aizturēti 283 “zaļās” robežas pārkāpēji un 36 personu pārvietotāji.

   Saistītie raksti
   5 komentāri
   janis
   nesaprotu - kāpēc vajadzēja sašaut uz Krieviju bēgošo krievu , ko ar viņu tagad darīs, ja krievs šo neņems atpakaļ, varbūt pēc papīriem tas nemaz nav krievs? Tiem tēvzemes sargiem kāda skrūvīte izļodzījusies vai vispār trūkst, a varbūt Baidens papūta, ka amīši apšaujot visus meksikāņus, kas mūk atpakaļ uz Meksiku?
   Valodas pērle
   "Robežsargi aizturēja desmit Vjetnamas pilsoņi."
   Amanda
   Tāpēc jau viņi robežsargi,lai mūsu valstī neienāktu tā saucamie pasaules laimes meklētāji,kas kā boļševiki uzskatīs,ka visiem ,kuriem ir kaut kas vairāk nekā viņiem,obligāti jāatdod,jo viņiem ir uz to tiesības. Nē-tādu tiesību nav un Vjetnamā nekāda kara nav. Ja arī būtu,tad ir jācīnās kā cīnījās mūsu strēlnieki un leģionāri,nevis gļēvi laisties lapās un mesties citai valstij uz kakla. Mums jau vēl ir vesela varza Staļina okupantu pēcteču,kuri naidā pret Latviju griež zobus un gaida uz čekista Putina aktivitātēm,lai beidzot apmierinātu savu krievisko agresivitātes garu.
   JAUTĀJUMS
   Ar kadam tiesibam korumpetie latvanijas robezssargi sauj uz krievijas pilsoni un kurina naidu ? Vins tacu nesautigi palidzeja ievest beglus ,jo vjetnama plosas kars un krievija ari kars un posts, nevis ka sirija ,kur krievija nodibinaja laimi un demokratiju !
   Nu re
   Vajadzēja sašaut abas kājas un abas rokas, lai vatņiks atstātu vjetnamiešus laimīgajā Krievijā
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti