Panorāma

Ceļu policija dežurē pie skolām

Panorāma

Panorāma

Robežsargi sašāvuši bēgošu nelegālo imigrantu

Robežsargi agresīva robežpārkāpēja aizturēšanai spiesti šaut un ievaino viņu kājā

Ceturtdien, 1. septembrī, par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi, bet viņu pavadonis, Krievijas pilsonis, izrādīja pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi bija spiesti pielietot ieroci un ievainoja viņu kājā, informēja robežsardze.

Viļakas pārvaldes robežsargi Alūksnes novadā pēc robežpārkāpuma pazīmju konstatēšanas uz Latvijas – Krievijas robežas uzsāka pārkāpēju meklēšanu. Viņi atrasti Latvijas pusē jau 3 kilometrus no robežas. Robežsargi aizturēja desmit Vjetnamas pilsoņus.

Savukārt Čečenijā dzimis Krievijas pilsonis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām, aizturēšanas laikā izrādīja aktīvu fizisku pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi pārkāpēja aizturēšanai bija spiesti pielietot dienesta ieroci. Pārkāpējs tika ievainots kājā.

 Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Guntis Pujāts pastāstīja, ka robežsargs - kinologs vairākas reizes raidīja brīdinājuma šāvienus, bet pārkāpējs turpināja bēgt un atradās jau aptuveni 300 metru attālumā no Krievijas robežas, tāpēc robežsargs nolēma viņu apturēt, iešaujot kājā. 

Robežsardzes pārstāvis Pujāts: Par pārkāpēja aizturēšanu
00:00 / 06:00
Lejuplādēt

“Robežsargs izteica brīdinājumu “stāt!” latviešu un krievu valodās, persona nepakļāvās, turpināja bēgšanu. Tika izdarīti četri brīdinājuma šāvieni gaisā, persona saminstinājās, bet līdz galam neapstājās un bēga,” stāstīja Pujāts.

Robežsardze, nepārtraucot pakaļdzīšanos, piesaistīja papildspēkus un bloķēja apkārtceļus. Daļa apsargāja notvertos vjetnamiešus, citi turpināja vajāt bēgošo, kurš uzbruka kādam robežsargam un nogāza to zemē.

“Viņš turpināja agresīvi uzvesties, palīgā steidzās cits robežsargs ar dienesta suni. Viņš bija atradis koku, ar kuru sita dienesta suni. Kinologs izdarīja brīdinājuma šāvienus, bet arī tas neatturēja,”  stāstīja Pujāts. 

Pēc aizturēšanas robežpārkāpējam tika sniegta pirmā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā, kur tika atzīts, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Robežsardzes pārstāve Jevgeņija Pozņaka: Robežsargi agresīva robežpārkāpēja aizturēšanai spiesti šaut un ievaino viņu kājā
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

Pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, par  liela skaita personu nelikumīgu pārvietošana pāri valsts robežai  un par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Viņam draud astoņi gadi cietumā Latvijā, bet pēc tam izraidīšana uz mītnes zemi.

“Esam konstatējuši, ka no Krievijas Federācijas čečenu pilsoņi ļoti aktīvi iesaistās personu nelikumīgā pārvietošanā pār robežu, un šeit bija redzams, ka viņš ir šis pārvietotājs, kā mēdz Eiropā saukt – cilvēku kontrabandists, kurš organizē nelikumīgu pārvešanu pāri, tālāk viņu sagaida Latvijā,” stāstīja Pujāts. 

Aizturot robežpārkāpējus, aizvien biežāk tiek izrādīta pretestība. Tā šogad robežsargi pārkāpēju aizturēšanas laikā jau vairākas reizes bija spiesti pielietot dienesta suņus. Dienesta ierocis šogad tika pielietots pirmo reizi.

Šogad jau aizturēti 283 “zaļās” robežas pārkāpēji un 36 personu pārvietotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt