Dienas ziņas

Latgalē attīstās digitālā māksla

Dienas ziņas

Meklē un piedāvā darbu Valkas-Valgas darba tirgū

Robežsargi sacenšas profesionālās sacensībās

Robežsardzes sacensībās godalgotās vietās Daugavpils, Ventspils un Ludzas robežsargi

Valsts robežsardzes pārvaldes no visas Latvijas profesionālās sacensībās pārbaudījuši savu iemaņu un zināšanu līmeni. Uzdevumi sasaistīti ar dienesta ikdienas pienākumiem, izspēlējot gan bīstamas situācijas ar noziedznieku aizturēšanu, gan rutīnas darbu personu apliecinošu dokumentu pārbaudīšanā. Nupat notikušajās 15. sacensībās godalgotas vietas ieguva Valsts robežsardzes Daugavpils, Ventspils un Ludzas pārvaldes komandas.

Pilnveidojot profesionālās iemaņas un stiprinot zināšanas robežkontroles un imigrācijas kontroles jomā, robežsardzes pārvaldes komandas sacenšas norīkojuma sacensībās. Uz ātrumu un precizitāti veikti 12 dažādi mācību uzdevumi. “Transportlīdzekļa pārbaude, mācību šaušana, tad ir notikuma vietas apskate, personu aizturēšana, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšana. Principā mācību uzdevumi, ar ko ikdienā robežsargi saskaras, veicot dienesta pienākumus uz valsts robežas,” stāsta robežsardzes Galvenās pārvaldes Robežuzraudzības nodaļas priekšnieks Agris Čubars.

Sacensībās piedalās septiņas komandas, pārstāvot Robežsardzes pārvaldes no visas Latvijas, kā arī koledžu. Lai arī katrai pārvaldei ir sava darba specifika, atkarībā vai dienests veikts robežkontroles punktā, uz zaļās vai jūras robežas, vai arī aviācijas pārvaldē, sacensību uzdevumos apvienota visu šo nozaru specifika.

Robežsargs sava dienesta laikā šajās sacensībās var piedalīties tikai vienu reizi, tāpēc visi dalībnieki veicamajiem pārbaudījumiem pieiet nopietni.

“Dalībniekiem jābūt daudzpusīgiem, jo jābūt gan fiziskais sagatavotībai, gan arī jābūt erudīcijai  Tādas specifiskākas lietas, kas robežsargiem būtu jāprot. Lai gan katrs savā pārvaldē strādā kādā citā jomā, kaut kādas lietas svešākas, kaut kas grūtāk, vieglāk padodas,” norāda Ventspils pārvaldes Pāvilostas nodaļas jaunākā inspektore Monta Priedola.

“Pārbaudījumi ir interesanti, īpaši ar mašīnu braukt, šaušanā mums labi gāja. Bijām dalītā 1.vietā. Laika intervāls mums liedza ieņemt pirmo, mēs otrie. Angļu valoda. Viskaut ko pārbaudīja. Visu, kas mums jāzina,” saka Viļakas pārvaldes vecākais inspektors Raitis Strapcāns.

Robežsargiem jāspēj sekot līdzi un pielāgoties valsts robežas šķērsotāju pārkāpumiem un to taktikām. Šīs sacensības ļauj izspēlēt dažādas situācijas, turklāt apliecina viņu profesionālās zināšanas un parāda, kas būtu uzlabojams. “Nekas šajā pasaulē nestāv uz vietas. Viss attīstās,” stāsta Čubars. “Gan robežpārkāpēji mēģina izdomāt jaunas metodes kā nelegāli šķērsot valsts robežu, tāpat arī robežsargi jau plāno un organizē dienesta organizāciju, lai aizturētu gan robežas šķērsošanas vietās, gan arī uz zaļās robežas,” viņš klāsta.

Valsts robežsardzes 15. norīkojuma sacensībās sīvā konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Daugavpils pārvaldes komanda.

Kā novērotāji piedalījās arī kolēģi no Baltkrievijas un Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas skolēni, kas vidusskolas klašu profilkursā apgūt robežas aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti