Rīta Panorāma

Valmieras teātrī komēdija „Razpļujeva sapņi”

Rīta Panorāma

Intervija ar Ināru Mukāni un Daini Īvānu

Intervija ar Normundu Garbaru

Robežsardze: Nelegālajā migrantu pārvietošanā pāri robežai iesaistītas vairākas grupas

Cilvēku nelikumīga pārvietošana pāri robežai notiek organizēti, un šajā rūpalā ir iesaistītas vairākas cilvēku grupas, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Pēc viņa teiktā, saistībā ar migrantu nelikumīgo pārvietošanu drīzumā darbu uzsāks starpvalstu kriminālizmeklēšanas kopējā grupa. Tā izmeklēs divus Latvijā, bet vienu Poliijā ierosinātu kriminālprocesu. Šajās lietās figurē vieni un tie paši cilvēki, un kriminālprocesi sākti par Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu no Krievijas līdz Polijai.

Garbars atzina, ka šogad uz robežas aizturēti jau 112 cilvēki - lielākoties no Vjetnamas. Salīdzinājumam - pērn visa gada laikā par nelikumīgu robežšķērsošanu aizturēti 70 cilvēki.

Lai atturētu cilvēkus no nelikumīgas Latvijas robežas šķērsošanas, uz Latvijas-Krievijas robežas ir izbūvēts žogs, kas attur cilvēkus no robežšķērsošanas, teica Garbars.

Pēc viņa sacītā, par atvēlētajiem līdzekļiem robežjosla ir sakārtota 14 kilometru garumā. Šogad plānots sakārtot robežjoslu vēl 44 kilometru garumā. Sakārtotajos posmos pārkāpumi nav konstatēti.

Garbars gan norādīja, ka nelikumīgus robežas šķērsošanas gadījumus robežsardze atklāj "ar lielu piepūli".

Robežsardze lūgusi nākamo trīs gadu laikā palielināt finansējumu robežsardzei par 60 miljoniem eiro. Tas plānots 263 papildu darba vietām, jaunam ekipējumam, formas tērpiem, helikopteram u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti