Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts robežsardze vērtē 2016. gadu

Robežsardze kā nozīmīgāko panākumu min nelikumīgo robežpārkāpēju skaita samazināšanu

Ceturtdien, 16.februārī, Rēzeknē izvērtēts robežsardzes darbs aizvadītajā gadā, pulcējot dienesta pārstāvjus no visas valsts. Kā nozīmīgākie sasniegumi minēti nelikumīgo robežas šķērsotāju skaita samazināšana un Eiropas regulas par robežu un krasta apsardzi stāšanās spēkā. Vērība pievērsta arī vairākām šī gada robežsardzes prioritātēm. Piemēram, personāla plānošanas efektivitātes paaugstināšanai, Šengenas zonas vērtēšanai un jaunu nelikumīgas robežšķērsošanas tendenču novēršanai.

Valsts robežsardzes koledžā izvērtēt 2016. gada darbu ieradās robežkontroles punktu un citu robežuzraudzības struktūru darbinieki no visas Latvijas. Viens no visatzinīgāk vērtētajiem panākumiem pērn ir aizturēto personu par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu skaita samazināšanās. 2016. gadā kopumā notverti 423 cilvēki, kas ir gandrīz par 18% mazāk, nekā 2015. gadā. Divas reizes mazāk ir arī neatrisināto pārkāpumu.

„Ja 2015. gadā bija vairāk nekā 50 gadījumi, kad mēs konstatējām pārkāpumu pazīmes uz robežas, bet netika aizturēts neviens pārkāpējs, tad šogad tādi ir tikai nedaudz vairāk par 20 gadījumiem,” saka Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

„Pozitīvi vērtēju arī robežsargu ieguldījumu uz zaļās robežas. Viņi spējuši aizturēt ne tikai nelegālos šķērsotājus, bet arī akcizētos preču pārvietotājus, kas nelikumīgi to dara. Kopumā es vērtēju, ka robežsardze ir godam tikusi galā ar saviem pienākumiem,” robežsargus uzteic iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”).

Tā kā tieši 2015. gadā nelegālo robežpārkāpumu bija salīdzinoši vairāk nekā iepriekš, tad pērnajā gadā uzsākts nopietns darbs pie robežkontroles punktu tehniskā aprīkojuma uzlabošanas. Tā būs arī viena no Iekšlietu ministrijas šī gada prioritātēm.

Robežsardze rūpēsies par šo līdzekļu pēc iespējas efektīvāku izmantošanu pārkāpumu novēršanā. „Tas ir aprīkojums, kas dod iespēju bez robežsarga klātbūtnes konstatēt pārkāpumu noteiktajās vietās, noteiktajās teritorijās. Robežsargam atliek vien būt uzmanīgam, saņemot paziņojumu par šo pārkāpumu, kā arī pareizi reaģēt, pareizi izvietojoties, pareizi sekojot pārkāpējam, viņu aizturēt,” norāda Garbars.

Sanāksmē runāts arī par gatavošanos izmaiņām Šengenas robežu kodeksa prasībās, kā arī pērn apstiprinātās Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas par Eiropas Robežu un krasta apsardzi īstenošanu. „Tas nozīmē to, ka kopumā ES paredz izveidot 1500 robežsargu rezervi. Tas ir nepieciešams, ja gadījumā kāda no valstīm saskaras ar kaut ko neparedzētu, dažāda veida problēmām uz robežas,” norāda Kozlovskis.

Par teicamu dienesta pienākumu izpildi desmit nominācijās ar atzinības rakstiem, piemiņas zīmēm un ceļojošajiem kausiem sumināti valsts labākie robežsargi.

Lai nelegālo robežas šķērsotāju skaitu mazinātu arī turpmāk, jau šogad iecerēts gandrīz pilnībā pabeigt vairāku žoga posmu izbūvi uz Latvijas-Krievijas robežas un uzsākt pirmos žoga būvniecības darbus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Pēc Iekšlietu ministra teiktā: Latgalē šogad gaidāma visu ES valstu, kas veido savienības ārējo sauszemes robežu, ministru tikšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti