Rīta intervija

Asociācija: Apsardzes nozarē parasti uzvar uzņēmumi, kas nemaksā nodokļus

Rīta intervija

Bankas ekonomists: Ekonomikas izaugsme Latvijā ir tāda kā «šļūkšana»

Garbars: robežas uzraudzīšanas nodrošināšanai nepieciešams rast saprātīgu risinājumu

Robežsardze gaida papildu naudu austrumu robežas sakārtošanai

Lai arī Latvijas valdība konceptuāli ir atbalstījusi austrumu robežas stiprināšanu, pagaidām no kopumā tam nepieciešamā 21 miljona eiro vietā ir atvēlēti deviņi miljoni eiro, to intervijā Latvijas Radio pauda Valsts robežsardzes vadītājs Normunds Garbars.

Pēc viņa teiktā, prioritāte ir sakārtot visu austrumu robežu, tostarp nodrošināt robežsargus ar visu nepieciešamo. Tuvākajiem diviem gadiem ir apstiprināts finansējums deviņu miljonu apmērā, bet kopumā ir nepieciešams 21 miljons eiro. 

Šāda summa ir nepieciešama Latvijas-Krievijas robežas sakārtošanai. Pērn robeža sakārota 11 kilometru garumā, bet šogad naudas pietiks robežas stiprināšanai vēl 25 kilometru garumā, skaidroja Garbars.

"Mēs sagaidām valdības lēmumu budžeta veidošanas procesā, jo šodien mums ir apstiprināti tuvākajiem diviem gadiem deviņi miljoni eiro robežas sakārtošanai. Kopējās projekta izmaksas tikai Krievijas robežai ir 21 miljons eiro," teica Garbars.

Pagaidām finansējums trūkst Latvijas-Baltkrievijas robežas sakārtošanai. Šīs robežas sakārtošana ir tikpat aktuāla

– ja uz robežas ar Krieviju vairāk aiztur no Vjetnamas nelegāli iebraukušos, tad uz Baltkrievijas robežas šogad aizturētas vairākas Afganistānas pilsoņu grupas.

"Un Afganistānas pilsoņi pamatā pieprasa patvērumu, pamatā paliek Latvijā uz ilgāku laiku, un liela daļa no viņiem var arī pretendēt uz noteiktu statusu Latvijā atšķirībā no Vjetnamas pilsoņiem, kurus mēs vedam uz mājām,” teica Garbars.

Viņš akcentēja, ka Latvija austrumu robežas sakārtošanā nedrīkst atpalikt no saviem kaimiņiem. "Es zinu, ka Igaunijas robežsardze šogad jau izsludina iepirkumu un ir sagatavots projekts, lai uzsāktu robežas ierīkošanu,” teica robežsardzes vadītājs.

Arī Lietuvas robežsardze turpina aprīkot savu robežu.

"Un tiklīdz mēs atpaliksim kaut soli no mūsu kaimiņiem, protams, mēs varam sagaidīt vēl lielāku spiedienu uz mūsu robežu,” brīdināja Garbars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti