Dienas ziņas

Mežu īpašnieki iebilst pret dabas aizsardzības plānu

Dienas ziņas

Atzīmē dzejnieka Viļa Plūdoņa 142. gadskārtu

Valkai un Valgai veidos kopīgu pilsētas centru

Robežpilsētas Valka un Valga varētu veidot kopīgu pilsētas centru

Valkā iedzīvotāju apspriešanai nodots jautājums par pilsētas attīstību. Valcēnieši izteikuši atbalstu pārrobežu programmas projektam, kas paredz veidot kopīgu Valkas un Valgas pilsētas centru. Pagaidām izsludināts starptautisks skiču konkurss, lai iegūtu tehniski un vizuāli piemērotāko variantu.

Valkas iedzīvotāju rosinātajā tikšanās reizē ar pašvaldības pārstāvjiem viens no diskusijas tematiem bija par Valkas un Valgas pilsētas centra teritorijas koncepciju. Projekts paredz izveidot vienotu pilsētas kultūras un uzņēmējdarbības krustpunktu, kā arī tikai gājējiem paredzētu ielu, kas turpināsies arī Igaunijā.

Valcēnieši šo ideju atbalsta un cer, ka tas pilsētvidi padarīs pievilcīgāku. “Mēs jau visur uzsveram, ka mums ir viena pilsēta divās valstī. Nu tad šis projekts vēl jo vairāk satuvinās. Mums jau ir ļoti daudzi pasākumi kopā ar igauņiem: gan robežtirgus dienas, gan pilsētas svētki,” saka valcēniete Anita. Arī Andrejs atbalsta ieceri: “Tas visu kopskatu uzlabos, un man būs patīkami te dzīvot. Es tieši tur tuvumā dzīvoju, un man tas lielu gandarījumu dod, ka apkārtne uzlabosies.”

Valkas un Valgas pašvaldības projektu izstrādāja vairākus gadus. Sākotnējā iecere bija ieguldīt aptuveni septiņus miljonus eiro, attīstības teritorijā iekļaujot arī Pedeles upes krastus. Taču Latvijas–Igaunijas pārrobežu sadarbības programmā atvēlēta vien puse no iecerētās summas.

Tagad attīstības vīzijā paredzēts izveidot kopīgu dvīņu pilsētas centru, labiekārtot robežupes krastus un izveidot gājēju ielu, kas savienos Lugažu baznīcu Valkā ar Jāņa baznīcu Valgā.

“Baznīcas ir izvēlētas tādā ziņā, ka tās ir dominantes abās pilsētās, un no vienas baznīcas var redzēt otras baznīcas torni, līdz ar to tās būtu kā divi galapunkti. No Igaunijas baznīcas Valgā līdz Latgales ielai Valkā, tie būtu aptuveni 370 metri,” stāsta Valkas novada būvvaldes ainavu arhitekte Jolanta Kriviņa.

Plānojot ielu bez transporta plūsmas, Valkas pašvaldībā norāda, ka tas iedzīvotāju piekļuvi privātīpašumiem neietekmēs. Būtiskākās pārmaiņas skars Valkas tirgus laukumu un autoostu, kuru samazinās, vairāk vietas atvēlot dvīņu pilsētu centra attīstībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt