Dienas ziņas

Autobusu šoferi pieprasa jaunu nolikumu

Dienas ziņas

Līvānos uzbūvēts jauns peldbaseins

Iedzīvotāji nevēlas izmaiņas

Robežnieku ciemā rūgst neapmierinātība ar lēmumu to pievienot Grobiņas novadam

Pirms pieciem gadiem Grobiņas novada teritorijas plānojumā pieņemtais lēmums novadā iekļaut funkcionāli piegulošās teritorijas - divus ciemus un atsevišķus zemes īpašumus - nu ir izraisījis neapmierinātību iedzīvotājos. Kolektīvos iesniegumos Robežnieku iedzīvotāji novada domei norādījuši, ka viņus neapmierina informācijas trūkums par gaidāmajām reformām. Turklāt ir bažas par īpašuma nodokļa pieaugumu.

Robežnieku ciems atrodas Grobiņas pagastā, un tas izveidojies pagājušā gadsimta 60.gados. Tas bijis kolhoza centrs, kur savulaik sabūvētas gan individuālās, gan daudzdzīvokļu mājas. Te arī atrodas pāris ražotnes un kultūras centrs, kur tiek rīkoti pilsētai un novadam nozīmīgi pasākumi.

Tā kā ciems funkcionāli ir saistīts ar pilsētu, ko teritoriāli atšķir viena iela un Rīgas - Liepājas šoseja, tad pēc izstrādātā novada teritorijas plānojuma būtu jāveic izmaiņas, iekļaujot Robežniekus pilsētas teritorijā.

“Tas būtu tikai loģisks risinājums, jo šis Robežnieku ciems ir kā turpinājums pilsētai,” sacīja Grobiņas novada domes nekustamo īpašumu speciāliste Evija Palāce.

Plānotās izmaiņas vairākkārtīgi tikušas apspriestas jau teritorijas plānojuma tapšanas gaitā. Tolaik neesot  saņemtas iedzīvotāju iebildes, taču situācija mainījusies, kad Grobiņas pilsētas robežu koriģēšana tikusi nodota publiskajai apspriešanai, uz kuru ieradies pavisam neliels cilvēku skaits.

Kā stāsta vietējie, tad daudzi neesot zinājuši par sapulci vai arī nav uztvēruši tās nozīmību.

“Radās pretestība, mēs uzrakstījām iesniegumu domei, ka mēs nevēlamies pievienoties, jo nav īstas skaidrības. Pats process, kā viss norisinās, ir ļoti aizvainojošs,” neslēpj Robežnieku ciema iedzīvotājs Pēteris Krustiņš. Viņam piekrīt vēl viena Robežnieku ciema iedzīvotāja Kristīne Olekse. “Es arī uzliku savu parakstu. Man pamatā ir vienalga – lai jau viņiem tiek,” saka Olekse.

Novada domē saņemtas vairākas Robežnieku ciema kolektīvās vēstules. Viņu galvenās iebildes pret pilsētas robežas paplašināšanas ieceri – zemes kadastrālās vērtības celšanās un ar to saistītās bažas par īpašuma nodokļa pieaugumu. “Ļoti iespējams, ka tas ietekmēs lēmumu, bet par to mēs tikai spriedīsim. Vēl nav notikusi rezultātu izvērtēšana, kas  vēl notiks, tad arī sekos lēmums,”  sacīja Palāce.

Aprīļa nogalē Grobiņas novada domes deputātiem nāksies lemt, iespējams, par grozījumiem 2013.gadā pieņemtajā teritorijas plānojumā, lai Robežnieku ciems netiktu pievienots pilsētai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti