RIX valdē grib iecelt «Vienotības» pārstāvi Augustovsku

Starptautiskās lidostas „Rīga” (RIX) valdē nākamnedēļ plānots iecelt bijušā premjera Valda Dombrovska („Vienotība”) biroja vadītāju Olitu Augustovsku. Kopš janvāra viņa ir satiksmes ministra Anrija Matīsa („Vienotība”) ārštata padomniece, un tieši viņš aicināja partijas biedri strādāt lidostā. Tādēļ paredzēts arī mainīt lidostas statūtus, radot sesto valdes locekļa vietu.

Nākamotrdien Rīgas lidostā kā darbiniece varētu atgriezties Olita Augustovska, kas savulaik bijusi „Jaunā laika” pārstāve uzņēmuma politiski ieceltajā padomē. Savukārt pirms trīsarpus gadiem Augustovska dažas stundas pabija „airBaltic” padomes locekles statusā, jo no amata atkāpās pēc tam, kad Dombrovskis norādījis uz politiskās reputācijas riskiem un plašo rezonansi. Taču tagad Augustovska no darba lidostā atteikties negrasās. „Beidzoties darbam Ministru prezidenta birojā, kad Ministru prezidents demisionēja (..) biju nolēmusi doties citos darbos. Es noteikti noraidu šo man pierakstīto īpašību, ka man ir tāds izmisums, ka man jāmeklē darbs naudas dēļ valsts pārvaldē. Janvārī mani uzrunāja satiksmes ministrs Anrijs Matīsa kungs (..),” skaidro Augustovska.

Pats komandējumā esošais ministrs runāt ar Latvijas Radio atteicās, tāpēc viņa viedokli pauda padomniece komunikācijas jautājumos Līga Līce. „Lidostā vienmēr ir bijušas sešas valdes locekļu vietas no maksimāli septiņām, un šobrīd valdes locekļu skaits netiek mainīts (..) Valdes locekļu amats ir uzticības amats, un satiksmes ministrs Augustovskas kundzei piedāvāja šo amatu. Viņa lēmums bija balstīts līdzšinējā Augustovskas kundzes pieredzē (..),” saka Līce.

Lidostas statūtos jau kopš 2012.gada decembra gan ir teikts, ka valdes sastāvā ir pieci locekļi. Lidostas valdes locekļa alga pārsniedz 40 000 eiro gadā.

Lidostas kapitāldaļu turētāja pārstāve, ministrijas valsts sekretāre Džineta Innusa gan skaidro, ka lidostas atalgojuma budžetu grozīt šīs amata vietas dēļ nevajadzēšot, jo tas ir apstiprināts ar rezervi un par visiem lidostas darbiniekiem - vairāk nekā tūkstoti - kopā.

Partijas „Vienotība” līdere, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, padzirdējusi Augustovskas vārdu, uz Latvijas Radio jautāto vispirms reaģēja, smejoties.

Taču pēc brīža tomēr atbildēja: „Es nedalu cilvēkus pēc politiskās piederības. Ja jūs mani jautājat, vai mani uztrauc „Vienotības” reputācija – jā, tas mani uztrauc. Bet vēl vairāk mani uztrauc, ja cilvēki tiek šķiroti pēc politiskās piederības vai pēc tautības, vai pēc dzimuma, vai pēc kādām citām lietām, tajā skaitā, viņu politiskās piederības (..),” teica Āboltiņa.

Sabiedrība par atklātību „Delna" gan publiski paziņojusi, ka „Vienotība” kā tiesiskuma partija ir mīts, jo partija kārtējo reizi nonākusi pretrunā iepriekš paustajai nostājai pret politiskajiem ielikteņiem valsts kapitālsabiedrībās.

Tāpēc koalīcijai būtu jāparāda politiskā griba un beidzot jāpieņem Publisko personu kapitālsabiedrību pārvaldības likums. Šis likumprojekts pērn tika apstiprināts Dombrovska valdībā, taču Saeimā pagaidām pieņemts vien pirmajā lasījumā. Augustovska apgalvo, ka iecerēto reformu atbalsta.

Tikmēr Āboltiņa ir skeptiska par iespēju mainīt valsts uzņēmumu valdes locekļu izvēles gaitu. „Manuprāt, mēs nekad nevarēsim atteikties no tā, ka ministra uzrunāti cilvēki būs šajās valdēs (..) viņam ir jābūt pārliecinātam par to cilvēku kompetenci”

Par valsts uzņēmumu pārvaldes reformu virzību Saeimā ir atbildīgs ekonomikas ministrs. Iepriekš šo amatu ieņēmušais Daniels Pavļuts no Reformu partijas ir paudis, ka reformai būtu jāstājas spēkā šogad. Tikmēr viņa pēctecis Vjačeslavs Dombrovskis piektdien paziņoja, ka Saeimas vēlēšanās startēs no Āboltiņas un Matīsa pārstāvētās „Vienotības” saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti