Riteņus šogad zog vairāk; cietušos mudina ielūkoties policijas atrasto mantu datu bāzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šī gada piecos mēnešos vairāk nekā par trešdaļu pieaudzis velosipēdu zādzību skaits, salīdzinot ar šo periodu pērn. Policija tendenci skaidro ar silto ziemu, kuras laikā bijis vairāk velobraucēju, kā arī vīrusa ierobežošanas laikā iedzīvotāji vairāk pārvietojas ar divriteni.

Maijas stāsts: nozagts tikko nopirkts ritenis

Šogad pieaudzis velo zādzību skaits
00:00 / 05:13
Lejuplādēt

“Ritenis bija pilnīgi jauns. Es iegādājos riteni oficiālā veikalā ar visiem papīriem un plānoju sākt savu vasaras piedzīvojumu,” pastāstīja rīdziniece Maija Brūkle. Viņa ar jauno velosipēdu šopavasar paguva izbraukt vien vienu reizi, līdz viņai to nozaga.

Turklāt Maijas ritenis bija pieslēgts iekšpagalma velonovietnē. “Biju iegādājusies normālu slēdzeni ar pamatīgu ķēdi, un riteņa vairs nav. Tā novietne ir zem novērošanas kamerām, slēgtā pagalmā, tur stāv vairāki riteņi, arī man tur iepriekš stāvēja vecais ritenis. Likās, ka tur gan ir droši,” pastāstīja rīdziniece.

Maija par notikušo ziņoja arī policijai, kas uzsāka lietu. Taču bez cerībām divriteni atgūt viņa jau iegādājusi jaunu braucamo un šoreiz to apdrošināja. Maija pieļauj, ka vienīgais veids, kā atgūt divriteni pēc zādzības, ir kādas slēptas GPS iekārtas pievienošana.

“Man arī policija uzreiz pateica, ka iespēja atrast riteni ir ļoti minimāla. Lai arī man ir ritenis ar visiem rāmja numuriem, bet to var ātri likvidēt. Un atrod vidēji, kā man teica, 10% nozagto riteņu. Visticamāk, tas divritenis ir lombardos, un, ja rāmja numurs ir likvidēts, tad ej nu pierādi. Tāpat arī jaunos riteņus mēs reģistrējām CSDD, bet arī tā ir tikai uzlīme. Tagad pagājušas četras nedēļas, un es vairs neceru uz to riteni.

Mums te ir tāda Hospitāļu ielas iedzīvotāju grupiņa, un tur šobrīd ir teju katru dienu pa kādam ziņojumam, ka kādam nozagts ritenis,” atklāja Maija.

Zādzību šogad vairāk

Valsts policijas apkopotā statistika apstiprina, ka šogad būtiski pieaudzis velosipēdu zādzību skaits. Ikgadēja tendence liecina, ka divriteņus kāpņu telpās, iekšpagalmos vai pieslēgtus uz ielas īpaši zog, sākoties siltākam laikam. Taču salīdzinot ar pērno gadu, šogad nozagts teju par 200 divriteņiem vairāk.

“Varam teikt, ka šogad ir būtisks divriteņu zādzību skaita kāpums.

Pērn pirmajos piecos mēnešos bija 526 nozagti riteņi, šogad šajā periodā jau 709.

Mēs redzam, ka zādzību pieaugums ir, jau sākot ar janvāri, iespējams, tādēļ ka šogad bija ļoti silta ziema un velosipēdisti bija aktīvāki. Tāpat saistībā ar vīrusa laiku ir mainījušies paradumi, cilvēki nebrauc ar sabiedrisko transportu, viņi izvēlas divriteņus,” pastāstīja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Sanda Gailāne.

Divriteņi tiek zagti gan publiskās vietās, gan arī no iekštelpām. Īpaši policijas pārstāve norādīja  uz kāpņutelpām: “Cilvēkiem šķiet, ka tur novietot divriteni ir droši, bet tas ir mānīgs pieņēmums. Zagļi tiek iekšā arī ar kodu atslēgām slēgtās kāpņu telpās.”

Policijas pārstāve papildināja, ka bieži zagtie divriteņi tiek atrasti un ievietoti visiem pieejamā atrasto mantu datu bāzē internetā. Tiesa, daudziem velosipēdiem neviens saimnieks tā arī nepiesakās. Tādēļ velo zādzībās cietušos aicina reizi pa reizei datu bāzē ielūkoties.

“Liela problēma ir tā, ka bieži divriteņa īpašnieks pēc zādzības nespēj savu riteni raksturot. Līdz ar to meklēt šādu riteni ir teju neiespējami.

Iegādājot riteni, ir vēlams fiksēt īpašas pazīmes, fotogrāfēt un reģistrēt CSDD datu bāzē, jo tur visu šo informāciju uzkrāj, un tad meklēšana ir vieglāka. Tāpat arī, kad izņemam kādus velosipēdus, par kuriem ir aizdomas, ka tie varētu būt zagti, tos mēs ievietojam Valsts policijas mājaslapā. Un tur ir redzami vairāki riteņi, kuriem neviens nepiesakās, un mēs esam spiesti tos atdot iespējamam zaglim,” pastāstīja Gailāne.

Tāpat policija pieļauj, ka daudzi zādzību gadījumi nemaz netiek reģistrēti, tomēr aicina iedzīvotājus vienmēr ziņot par notikušo Valsts policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti