Rītabuļļu pludmalē izskalotas sena kuģa atliekas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Spēcīgā vētra naktī uz sestdienu izskalojusi vēl vienu vērtīgu atradumu Rīgas Rītabuļļu pludmalē – kāda sena kuģa vraka daļu. Tas ir līdzīgs fragmentiem, kādi tika izskaloti oktobra sākumā un 2018. gadā.

Sestdien kāds vietējais iedzīvotājs, pastaigādamies gar jūras krastu Rīgā, pamanīja, visticamāk, kāda sena kuģa izskalotās atliekas, ko varētu būt atklājis spēcīgais vējš naktī. Šis atradums jau ieinteresējis vēsturniekus.

Rītabuļļu pludmalē un tās apkārtnē šis nav pirmais šāda veida atradums. Vairākus metrus garais fragments varētu būt no ozolkoka, un tāpat kā 2018. gadā izskalotais vraks – tas savienots ar koka tapiņām. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā stāsta – šādi risinājumi raksturīgi ļoti seniem kuģiem.

Rītabuļļu pludmalē izskalotās kuģa vraka atliekas
Rītabuļļu pludmalē izskalotās kuģa vraka atliekas

“Kaut kas ļoti līdzīgs vrakam, kas tika izskalots 2018. gadā un arī tagad nesen. Muzeju tas ieinteresēja šo savienojumu vietu dēļ. Ja tiek izskaloti jaunie, mūsdienu kuģi vai laivas, tad savienojuma vietās ir naglas, skrūves. Bet, ja ir koka tapas, tas varētu būt 19. gadsimts vai arī viduslaiki, vai senāki laiki,” stāsta Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vēsturniece Irēna Strēle.

Muzeja ekspozīcijā ir kāds kuģis, kura nogrimšana datēta ar 13. gadsimta sākumu, un arī tam bijušas koka tapas.

“Bez uzmanības šo informāciju atstāt nevar. Vēlāk, ar dažādām metodēm pārbaudot, ļoti iespējams, var noteikt, ka tas atkal ir kaut kas sens,” spriež Strēle.

Muzejā atradumu sauc par vēl vienu dāvanu Latvijas dzimšanas dienas nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti