Rinkēvičs par Baltijas līderu gaidāmās vizītes mērķi ASV sauc sadarbību ekonomikā

„Iespēja vēlreiz apstiprināt Baltijas valstu un ASV labo sadarbību politikā, drošībā un aizsardzībā, bet arī mudināt veicināt ekonomiskās saiknes,” tā nākamā gada pavasarī gaidāmo triju Baltijas valstu prezidentu vizītes ASV galvenos punktus vērtē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Sarunā ar Latvijas Radio viņš atklāj, ka ministrija patlaban aktīvi gatavo šo vizīti Baltajā namā. Konkrēti vizītes datumi vēl noteikti neesot, taču to cer īsteno pavasarī.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība") par Baltijas valstu prezidentu vizīti ASV nākamajā gadāIna Strazdiņa
  “Tā [gaidāmā tikšanās] notiek Latvijas, Lietuvas, Igaunijas dzimšanas dienā, un tā ir nozīmīga ar to, ka 1998. gada pavasarī bija parakstīta ASV-Baltijas harta, kurā bija noteikti ASV un Baltijas valstu sadarbības principi (..) Jā, administrācijas mainās un mainās partiju vairākums Kongresā, tomēr mūsu sadarbība drošības, aizsardzības un politikas jomā ir laba. Tas, ko es gribu veicināt [gaidāmās tikšanās laikā ir] (..) arī ekonomikas joma: investīcijas enerģētikā vai mūsu preču eksports,” norāda Rinkēvčs.

  Ministrs izsaka cerību, ka tikšanās varētu notikt pavasarī. “Konkrētu laiku nav. Tie tiek precizēti. Kad tie tiks saskaņoti, par tiem tiks ziņots. Mēs ceram, ka tas būs pavasarī. Teiksim tā – 2018. gada pirmajā pusē,” norāda Rinkēvičs.

  Ziņas par to, ka nākamajā gadā plānota ASV un Baltijas valstu prezidentu tikšanās, izskanēja otrdien.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti